Zo sveta

Migranti uniesli loď, ktorá ich najprv zachránila. Salvini: „Taliansko uvidíte len ďalekohľadom!“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Skupina migrantov údajne uniesli obchodnú loď, ktorá ich predtým zachránila a plávala k brehom Líbye. Informoval taliansky minister vnútra Matteo Salvini. Podľa neho, migranti teraz smerujú buď na Maltu alebo na Lampedusa.

„To bol prvý prípad pirátstva na voľnom mori s migrantmi, ktorí uniesli loď, ktorá bola v 6 námorných milých od líbyjského pobrežia,“ povedal Salvini.

„Mali by vedieť, že Taliansko uvidia iba ďalekohľadom,“ povedal.

Predtým bol Salvini obvinený z obmedzovania slobody migrantov a špeciálne tribunál, ktorý sa zaoberá kauzami členov talianskej vlády, dospel k záveru, že Salvini by mal byť súdený.

Dňa 23. januára Matteo Salvini vyhlásil, že trvá na zmene pravidiel misie Sophia v Stredomorí, podľa ktorej môžu všetci zachránení prisťahovalci na mori vystupovať len v Taliansku. Misia EÚ bola prijatá v minulých rokoch ešte pred zmenou vlády v krajine. Teraz Salvini trvá na zmene pravidiel alebo misiu ukončí.

ac24.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *