Migranti v Grécku budú ubytovaní v hoteloch, kde v lete bývajú dovolenkári - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Migranti v Grécku budú ubytovaní v hoteloch, kde v lete bývajú dovolenkári

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Migranti žijúci v preplnených táboroch na gréckych ostrovoch sa presúvajú na pevninu. Cez víkend tak došlo k presunu 415 jedincov z ostrova Lesbos, v nadchádzajúcich dňoch by mali úrady presunúť až tisíce utečencov. Píše o tom server Novinky.cz.

Ďalších 5000 utečencov chcú presunúť úrady v najbližších 14 dňoch, následne ich chcú rozmiestniť po celej krajine. Aspoň tak podľa serveru Novinky.cz hovorí nemenovaný vládny zdroj, ktorý poskytol informácie agentúre AP. Migranti budú podľa všetkého presídlení do hotelov, ktoré sú po konci turistickej sezóny prázdne.

Úrady utečencov najprv rozmiestnia po celom Grécku, kam sa migranti presunú v budúcnosti, jasné nie je. V tábore, z ktorého boli utečenci presúvaní cez víkend, žije päťkrát viac migrantov, ako je jeho kapacita. Jasné je tiež to, že v úplne nevyhovujúcich podmienkach žije na gréckych ostrovoch asi 35 tisíc utečencov.

V posledných dňoch miesto navštívila komisárka Rady Európy pre ľudské práva Dunja Mijatovičová, ktorá pobyt v táboroch označila za boj o prežitie. Vláda teraz sľúbila, že úrady urýchlia procesy o azylovom konaní. Chce tiež uľahčiť deportácie migrantov bez nároku na azyl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *