Zo sveta

Migranti v Grécku budú ubytovaní v hoteloch, kde v lete bývajú dovolenkári

Migranti žijúci v preplnených táboroch na gréckych ostrovoch sa presúvajú na pevninu. Cez víkend tak došlo k presunu 415 jedincov z ostrova Lesbos, v nadchádzajúcich dňoch by mali úrady presunúť až tisíce utečencov. Píše o tom server Novinky.cz.

Ďalších 5000 utečencov chcú presunúť úrady v najbližších 14 dňoch, následne ich chcú rozmiestniť po celej krajine. Aspoň tak podľa serveru Novinky.cz hovorí nemenovaný vládny zdroj, ktorý poskytol informácie agentúre AP. Migranti budú podľa všetkého presídlení do hotelov, ktoré sú po konci turistickej sezóny prázdne.

Úrady utečencov najprv rozmiestnia po celom Grécku, kam sa migranti presunú v budúcnosti, jasné nie je. V tábore, z ktorého boli utečenci presúvaní cez víkend, žije päťkrát viac migrantov, ako je jeho kapacita. Jasné je tiež to, že v úplne nevyhovujúcich podmienkach žije na gréckych ostrovoch asi 35 tisíc utečencov.

V posledných dňoch miesto navštívila komisárka Rady Európy pre ľudské práva Dunja Mijatovičová, ktorá pobyt v táboroch označila za boj o prežitie. Vláda teraz sľúbila, že úrady urýchlia procesy o azylovom konaní. Chce tiež uľahčiť deportácie migrantov bez nároku na azyl.

3 Replies to “Migranti v Grécku budú ubytovaní v hoteloch, kde v lete bývajú dovolenkári

  1. Ak Gréci ubytujú presídlencov do sezónnych hotelov, prídu ešte aj o zisky z turizmu. Krajine to veľmi uškodí a ešte viac zhorší, už aj tak chatrnú, ekonomiku.
    Tie sezónne hotely zostanú potom v takom katastrofálnom stave ako Luník IX… Takže je jasné, že tam už zrejme nijaký turista nebude chcieť bývať a zisky z turizmu budú v nedohľadne.. a tiež ľudia, ktorí si privyrábali v letoviskách počas letnej turistickej sezóny, prídu o prácu…
    EÚ, na čele s Herr Hitlerjugend Mutti Merkel, s presídlencami ešte viac zavarila Grékom…

  2. Suhlasim s Vami a doplnila by som este keby politci s toho nic nemali tak by take nieco nedovolili pretoze do Grecka chodi nie jeden Slovak na dovolenku a bolo to oblubene dovolenkove miesto mnohych ludi z inych krajin ale kto toto cita tak tam uz nikto nepojde som s toho sklamana pretoze ti migranti zdevastuju a znicia hotely a dalsia vec toto Grecku neprida pretoze su dost zadlzeni a takto budu este viac .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *