Zo sveta

Migranti útočia slzným plynom na Grékov, tí vytiahli obrovské ventilátory! (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Grécky bezpečnostný personál v regióne Evros musí denne bojovať s migrantmi od chvíle, keď turecký prezident Recep Erdogan oznámil, že na konci februára už nebude brániť migrantom vo vstupe na územie Turecka do Európy.

Migranti proti nim často používajú zbrane vrátane zápalných Molotovových kokteilov, aj dymovnice a slzný plyn. Grécko obvinilo tureckú políciu z odpaľovania slzného plynu v snahe pomôcť migrantom pri nelegálnom prekročení hraníc.

Napriek tomuto násiliu zabránilo Grécko preniknúť do európskej schengenskej zóny v tejto poslednej kapitole krízy migrantov viac ako 42 tisícom migrantom.

Grécki strážnici hraníc musia byť vynaliezaví a proti migrantom použili obrovský ventilátor. Tento ventilátor namierili na migrantov a doslovne tak odfúkli slzný plyn a dym, ktorý vytvárajú migranti, aby mohli v chaose preniknúť do Európy. Obrovské ventilátory sú pripevnené na džípy a presúvajú sa podla potreby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *