Migranti hľadali lepší život vo Francúzsku, kamión ich ale priviezol na Ukrajinu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Migranti hľadali lepší život vo Francúzsku, kamión ich ale priviezol na Ukrajinu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ukrajinské médiá informovali o tom, že dvaja občania Bangladéša, ktorí chceli nelegálne vstúpiť do Srbska a potom ísť do Francúzska, boli zatknutí na ukrajinských hraniciach.

Dvaja nelegálni prisťahovalci sa chceli dostať do Francúzska v prívese kamiónu, ale boli celkom prekvapení a zmätení, keď namiesto “bonjour” počuli “привiтання” služby pohraničnej stráže Ukrajiny.

Podľa ukrajinských bezpečnostných úradníkov bol na kontrolnom stanovišti Djakovo v Zakarpatskej oblasti zastavený nákladný automobil s cudzími ŠPZ, vodičom bol občan Srbska. Počas inšpekcie si pohraničná stráž všimla, že je poškodený stan prívesu.

Pri obhliadke boli nájdení dvaja cestujúci, ktorí priznali, že sú občanmi Bangladéša a chcú sa dostať do Srbska v prívese, aby sa odtiaľ mohli presťahovať do Francúzska.

Bola zahájená kontrola všetkých okolností, po ktorých sa budú migranti spovedať z pokusu o nelegálne prekročenie hranice, a potom budú prevezení rumunskými orgánmi.

Video s migranti, ktorí ostali veľmi sklamaní

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *