Zo sveta

Migranti dostávajú 20€ vreckové na deň. Talianski invalidi len 50 centov! Migrantom to však nestačí

Každý migrant dostáva v Taliansku vreckové v hodnote 20€ na jeden deň! Zatiaľ čo zdravotne postihnutí občania (invalidi) dostávajú od štátu len úbohých 54 centov.

To znamená, že človek so zdravotnými problémami, ktorého rodina celý život pracovala a platila dane, dostane o 40 násobne menej, ako africký migrant.

Čiastka 20€ pre migranto na deň bola pred časom znížená z predošlých 35€. O túto zmenu sa postaral bývalý minister vnútra Matteo Salvini. S príchodom novej liberálnej vlády, ktorá vystriedala Salviniho, požadujú liberálni aktivisti v krajine opätovné navýšenie vreckového pre migrantom, ktorím 20€ na deň nestačí. Treba však pripomenúť, že majú zabezpečené ubytovanie aj stravu.

2 Replies to “Migranti dostávajú 20€ vreckové na deň. Talianski invalidi len 50 centov! Migrantom to však nestačí

  1. Ja, ako invalidný dôchodca dostávam 5,50 a to po 32 rokoch práce a odvodov do sociálneho systému. Čo dali oni, že dostávajú 4 a predtým 7 násobok.

  2. Mário tvrdí, že migranti dostávajú v Taliansku 20 eur vreckového na deň. Pravda je, že dostávajú 2,50 vreckového na deň.

    Mário tvrdí, že invalidi v Taliansku dostávajú 54 centov na deň. Teda 16,20 eur na mesiac. Pri zbežnom googlení som našiel, že minimálny invalidný dôchodok v Taliansku je 543 eur.

    A ako to vzniklo? Taliansky bulvárny denník Il Giornale priniesol správu v podobnom duchu, akurát sumu 54 centov vypočítava z návrhu na financovanie nejakého fondu. Sumu navrhovanú pre tento fond vydelil troma miliónmi invalidov v Taliansku a vyšla im suma 54 centov na deň. Naopak, suma 20 eur je číslo na osobu, ktoré dostávajú azylové centrá na prevádzku centier.

    Každopádne Mária nehrýzlo svedomie napísať, že migranti dostávajú 20 eur vreckové a už vôbec v článku nevysvetlil, že z kadiaľ prišiel na to, že im je to málo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *