Migranti bijú Rómov, ktorí údajne kradnú deti - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Migranti bijú Rómov, ktorí údajne kradnú deti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V departemente Seine-Saint-Denis žije najviac imigrantov a moslimov z celého Francúzska. Pred istou dobou si tam začali zriaďovať svoje tábory Rómovia, ktorí pochádzajú predovšetkým z Rumunska. Imigranti ale na ne organizujú doslova “hony”.

Polícia zatkla dvadsať ľudí podozrivých z účasti v organizovaných skupinách, ktoré brutálne napadali zástupcov “rómskej komunity”. K útokom došlo počas posledných dní v mestách Bobigny a Clichy-sous-Bois.

Dôvodom nepokojov sa stali správy o tom, že Rómovia unášajú deti. Dvadsať ľudí ozbrojených bejzbalovými pálkami a nožmi zaútočilo na Rómsky squat v Clichy-sous-Bois, ktorý nezákonne obsadilo 23 Rómov. Bitky sa potom rozšírili do neďalekého nákupného centra.

V Bobigny sa zase zhruba päťdesiat členná skupina s nožmi a bejzbalovými pálkami stretla s Rómami v blízkosti štátnej cesty č. 3. Došlo pri tom k podpáleniu dvoch dodávok. Útočníci potom začali strieľať na privolanú políciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *