Migrant, z ktorého sa stal vo Fínsku politik, si vymýšľal rasistické útoky, aby vraj zaujal - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Migrant, z ktorého sa stal vo Fínsku politik, si vymýšľal rasistické útoky, aby vraj zaujal

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Abdirahim “Hus” Hussein, politik sociálnodemokratickej strany a mestský poslanec pre fínske mesto Helsinky, sa priznal, že si svoj príbeh o rasistických urážkach cestujúceho vo svojom taxi vymyslel, pretože bol “naštvaný”.

Pán Abdirahim “Hus” Hussein, somálsky prisťahovalec a ľavicový politik stiahol príspevok na svojom twitterovom účte. Pôvodne napísal, že zažil od klienta rasistické verbálne urážky. “Vyhrážal som sa, že opustím taxík, ale neurobil som to.” Spoločnosť, ktorá prevádzkuje “jeho” taxík ale zistila podľa GPS dát, že incident bol vymyslený. “Chcel som tým vyvolať diskusiu o obťažovaní vodičov taxi,” napísal v nedeľu na Twitteri.

Eveliina Heinäluoma, predsedníčka sociálnych demokratov v helsinskej mestskej rade uviedla, že Husajnovi bolo členstvo v mestskej rade do konca júna pozastavené. “Dôvodom je klamstvo a následný nedostatok dôvery.” Je vyžadované, aby bol každý člen rady čestný a aby sa správal dôstojným spôsobom, ktorý sa očakáva od členov rady. Tiež Hus sa musí týmto spôsobom v budúcnosti správať, aby mohol byť členom rady, “uviedla na Twitteri.

“Ospravedlňujem sa za svoje činy a klamstvo. Ako politik musím byť úprimný. Spolieham na dôveru mojich voličov a teraz som túto dôveru porušil. Urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som obnovil dôveru vo svoje činy, “napísal potom, čo bol jeho podvod odhalený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *