Migrant z Afriky zhodil v Nemecku matku s dieťaťom pod vlak, dieťa to neprežilo - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Migrant z Afriky zhodil v Nemecku matku s dieťaťom pod vlak, dieťa to neprežilo

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na hlavnej stanici vo Frankfurte nad Mohanom zhodil muž do koľajiska pod prechádzajúci vlak ICE matku s osemročným chlapcom, napísal server týždenníka Focus. Dieťa na mieste zomrelo, matka pád prežila a skončila v nemocnici. Páchateľom má byť 40-ročný muž pôvodom z Eritrey (Afrika). Prvé informácie z vyšetrovania hovoria o tom, že medzi páchateľom a obeťami nebol žiadny vzťah, muž zaútočil náhodne, píše Focus.

Incident sa odohral okolo desiatej hodiny dopoludnia na nástupišti 7. koľaje. Muž, ktorý ženu s dieťaťom strčil do koľajiska, sa pokúsil podľa správ niektorých médií zhodiť do koľajiska ešte ďalších ľudí a chcel z miesta činu utiecť. Ďalší cestujúci ho ale prenasledovali až pred budovu stanice, kde ho zadržali. Policajti si ho vzápätí prevzali a teraz ho vypočúvajú.

“Môžeme potvrdiť, že zadržaným podozrivým je eritrejský občan,” uviedla frankfurtská polícia. Jej hovorca Isabell Neumannová oznámila, že sa páchateľ a jeho obete nepoznali.

Jeden očitý svedok, ktorý sa v čase incidentu nachádzal na protiľahlom nástupišti, opísal strašný krik ľudí, ktorí tam čakali. Niektorí sa podľa jeho slov zrútili a lekári ich museli ošetriť. “Ľudia, ktorí sa nachádzali na nástupišti a odchádzali odtiaľ, boli smrteľne bledí,” popisoval svedok.

Niekoľko koľají bolo na stanici uzavretých, rad vlakov má meškanie alebo na cestu vôbec nevyrazili.

Podobný prípad sa stal 20. júla v meste Voerde v Severnom Porýní-Vestfálsku, kde 28-ročný muž pred prechádzajúci vlak zhodil 34-ročný ženu. Aj ona následkom svojich zranení podľahla. Aj v tomto prípade sa polícia domnieva, že obeť a páchateľ, ktorý čelí obvineniu z vraždy, sa nepoznali.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *