Migrant z Afriky zhodil v Nemecku matku s dieťaťom pod vlak, dieťa to neprežilo

Na hlavnej stanici vo Frankfurte nad Mohanom zhodil muž do koľajiska pod prechádzajúci vlak ICE matku s osemročným chlapcom, napísal server týždenníka Focus. Dieťa na mieste zomrelo, matka pád prežila a skončila v nemocnici. Páchateľom má byť 40-ročný muž pôvodom z Eritrey (Afrika). Prvé informácie z vyšetrovania hovoria o tom, že medzi páchateľom a obeťami nebol žiadny vzťah, muž zaútočil náhodne, píše Focus.

Incident sa odohral okolo desiatej hodiny dopoludnia na nástupišti 7. koľaje. Muž, ktorý ženu s dieťaťom strčil do koľajiska, sa pokúsil podľa správ niektorých médií zhodiť do koľajiska ešte ďalších ľudí a chcel z miesta činu utiecť. Ďalší cestujúci ho ale prenasledovali až pred budovu stanice, kde ho zadržali. Policajti si ho vzápätí prevzali a teraz ho vypočúvajú.

“Môžeme potvrdiť, že zadržaným podozrivým je eritrejský občan,” uviedla frankfurtská polícia. Jej hovorca Isabell Neumannová oznámila, že sa páchateľ a jeho obete nepoznali.

Jeden očitý svedok, ktorý sa v čase incidentu nachádzal na protiľahlom nástupišti, opísal strašný krik ľudí, ktorí tam čakali. Niektorí sa podľa jeho slov zrútili a lekári ich museli ošetriť. “Ľudia, ktorí sa nachádzali na nástupišti a odchádzali odtiaľ, boli smrteľne bledí,” popisoval svedok.

Niekoľko koľají bolo na stanici uzavretých, rad vlakov má meškanie alebo na cestu vôbec nevyrazili.

Podobný prípad sa stal 20. júla v meste Voerde v Severnom Porýní-Vestfálsku, kde 28-ročný muž pred prechádzajúci vlak zhodil 34-ročný ženu. Aj ona následkom svojich zranení podľahla. Aj v tomto prípade sa polícia domnieva, že obeť a páchateľ, ktorý čelí obvineniu z vraždy, sa nepoznali.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

zdroj

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *