Zo sveta

Migrant v Nemecku vraj mohol zavraždiť svoju ženu, pretože mu to dovoľuje právo šária

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Tridsaťsedemročný Sýrčan odsúdený minulý týždeň za vraždu svojej ženy v Nemecku a pobodanie nožom jej milenca povedal, že sa riadil právom šaría, ktoré mu umožňuje potrestať svoju ženu. Obvinený Sýrčan zabil svoju tridsaťšesťročnú manželku nožom v jej byte v Rastatte 20. septembra 2020 potom, čo vykopol jej dvere.

Jej milenec vyviazol s niekoľkými bodnými ranami. Polícia zadržala podozrivého v rovnaký deň na stanici v Rastatte. Podľa vyšetrovateľov sa pár predtým pohádal a muž údajne dostal večer pred činom varovanie od polície.

Regionálny súd v Baden-Badene v juhozápadnom Nemecku odsúdil muža za vraždu a napadnutie minulú stredu na doživotné väzenie. Predčasné prepustenie z väzenia po 15 rokoch je takmer nemožné, píše Die Welt.

Sudca však vzal do úvahy ohavnosť zločinu a označil ho za „bezbožný čin“. Sudca povedal, že tridsaťsedemročný muž si bol od začiatku vedomý následkov a svoju ženu priamo „zmasakroval“.

Sudca povedal, že muž zo Sýrie bol hrdý na to, čo urobil, a spoliehal na právo šaría, ktoré tvrdí, že je vhodné potrestať svoju manželku. Bolo mu jasné, že za vraždu pôjde do väzenia, čo pred činom povedal svojmu bratovi. Rozsudok však ešte nie je právoplatný.

Mužov obhajca žiadal miernejší trest a tvrdil, že jeho klient je vinný iba zo zabitia. Sám obžalovaný na súde mlčal.