Zo sveta

Migrant v Belgicku podrezal 88 ročnú babičku

88 ročná žena zomrela v nemocnici v Antverpách po tom, čo jej prisťahovalec na ulici rozrezal hrdlo.

K útoku údajne došlo v študentskej oblasti Antverp v Raapstraatu. Holandské noviny Het Laatste Nieuws uvádzajú, že staršia žena bola dopravená do nemocnice, kde svojmu zraneniu podľahla.

Útočník, ktorý je pravdepodobne východoeurópskeho pôvodu, z miesta činu utiekol. Polícia ho však čoskoro našla a uväznila. Prokurátor v Antverpách potvrdil, že útočník bol premiestnený do policajnej väzby.

Predbežné zistenia naznačujú, že páchateľ mohol žiť v rovnakej budove ako 88 ročná obeť. Stéphanie Choma z prokuratúry v Antverpách vyhlásila, že „v záujme vyšetrovania nebudú k prípadu poskytovať ďalšie informácie.“

Vražda sa stala len týždeň po tom, čo bol pätnásťročný belgický chlapec brutálne zbitý skupinou imigrantov v štvrti Kalmthout v Antverpách. V dôsledku útoku bol chlapec hospitalizovaný s ťažkými zraneniami na tvári.

Na začiatku októbra v Herentals, v provincii Antverpy, bol do nemocnice prevezený revízor verejnej dopravy so zlomeným nosom. Pri revízii cestovných lístkov pristihol totiž afrického migranta bez platného cestovného lístka a ten mu to okamžite vysvetlil po svojom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *