Migrant, ktorý napadol 11 švédskych žien, dostal len smiešnu pokutu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Migrant, ktorý napadol 11 švédskych žien, dostal len smiešnu pokutu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

23-ročný muž napadol v období medzi januárom a februárom v meste Uppsala takmer tucet žien a ako prevlek nosil chirurgickú masku, pričom mnohé ženy uvádzali, že teraz majú pocit zraniteľnosti a boja sa samé vychádzať na ulicu.

Said Rendi, iránsky štátny príslušník, ktorý sexuálne napadol 11 žien v sérií útokov z minulej zimy, dostal podmienečný trest, 60 hodín verejnoprospešných prác a musí obetiam zaplatiť pokutu, pričom súd odmietol žiadosť štátneho zástupcu ho deportovať, informoval denník Nyheter Idag.

Rendi údajne vykonal útoky medzi 28. januárom a 11. februárom, kedy pri útokoch chytal ženy za zadok a genitálie a dva incidenty prokurátor Pontus Melander označil za pokusy o znásilnenie.

Muž sa dopustil zločinov, zatiaľ čo používal vozidlo, ktoré patrilo miestnej samospráve mesta Uppsala, ktoré dostal, aby sa staral a mladého autistického chlapca. Vozidlo bolo vybavené GPS sledovacím systémom, ktorý polícia mohla použiť na to, aby Rendiho spojila so všetkými 11 útokmi. Pri jednej príležitosti Rendi údajne zanechal stopu DNA na jednej z búnd obete, pričom obhajoba sa pokúšala zvrátiť dôkazy tým, že uviedla, že obeť sedela na lavičke v parku, na ktorú muž napľul.

Podľa rozsudku muž zaplatí každej z dvoch obetí ekvivalentnú čiastku 1640 eur a každej z deviatich dievčat 470 eur. Melander uviedol, že “nie je spokojný” s klasifikáciou trestného činu a že sa pravdepodobne proti rozsudku odvolá.

Podľa denníka Nyheter Idag boli zúčastnené ženy z útoku otrasené, pričom jedna z nich svedčila, že nedokázala o incidente povedať svojmu priateľovi a ďalšia žena uviedla, že sedela niekoľko minút v snehu, než sa odvážila zavolať políciu.

Švédsko prijalo v posledných niekoľkých rokoch viac ako 200 000 žiadateľov o azyl, prevažne z krajín s islamskou väčšinou, pričom úrady hrozia uvalením sankcií voči krajinám EÚ, ktoré sú proti tejto politike.

Politika vlády spôsobila značné napätie medzi miestnymi obyvateľmi a novo prichádzajúcimi, pričom švédska rada pre prevenciu kriminality iniciovala minulý mesiac široko očakávaný výskumný projekt, ktorý by sa pokúsil zistiť súvislosť medzi prisťahovalectvom a zločinmi. Výskum je prvý svojho druhu od roku 2005, keď úrady účinne upustili od praxe oznamovanie etnicity v štatistikách kriminality.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *