Migračná kríza je späť! 5000 ekonomických migrantov prišlo do Grécka len za jediný mesiac - MAGAZÍN 1
Slovensko

Migračná kríza je späť! 5000 ekonomických migrantov prišlo do Grécka len za jediný mesiac

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Grécko bije na poplach, dohoda s Tureckom o strážení hraníc prestáva fungovať. Za jeden jediný mesiac vstúpilo do Grécka z juhovýchodnej hranice 4500 – 5000 migrantov, ktorí chcú za každú cenu ostať v Európe.

Grécky minister pre migračnú politiku Giorgos Koumoutsakos po rozhovoroch s cyperským ministrom vnútra v pondelok uviedol, že je potrebné obnoviť dohodu EÚ s Tureckom o zastavení migrácie.

Výsledkom by malo byť, že Grécko zvýši deportácie migrantov, zatiaľ čo Turecko musí eliminovať obchodovanie s ľuďmi a zabrániť vytváraniu nových trás pre migrantov do EÚ.

Za posledných 5 rokov dorazilo do EÚ viac ako 4 milióny migrantov, vznikajú no-go zóny, rastú mešity a mnohé štáty v snahe ubrániť svoj štýl života zavádzajú zákazy zahaľovanie tvárí na verejnosti.

EÚ v súčasnosti čelí migrácii z dvoch vĺn, zo subsaharskej Afriky prichádzajú “inžinieri” z Eritrey, Nigérie, Somálska, Sudánu či Gambia zatiaľ čo cez Grécko putujú “doktori” zo Sýrie, Afganistanu, Pakistanu a Iraku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *