Michalovce: Riešili muža, lebo nemal rúško, ten začal policajta škrtiť

Na policajnej stanici v obci Trhovište (okres Michalovce) sa agresívne správal muž, ktorý nedodržiaval nariadenia o prekrytí horných dýchacích ciest.

„Napriek tomu vošiel do priestorov, kde sa nachádzali službukonajúci policajti a nereagoval ani na ich výzvy, aby tento priestor opustil a prekryl si dýchacie cesty,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Muž bol agresívny a svoju agresivitu stupňoval vulgárnym prejavom na adresu policajtov. Jeden z mužov zákona ho opakovane vyzval, aby opustil budovu polície. „Muž ho chytil za krk, a s úmyslom pridusiť ho zatlačil, avšak policajt ho aj za pomoci kolegu a donucovacích prostriedkov spacifikovali,“ dodala hovorkyňa.

Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ 59-ročného muža obvinil z trestného činu útoku na verejného činiteľa, za ktorý mu  v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353