Slovensko

Michalovce: Riešili muža, lebo nemal rúško, ten začal policajta škrtiť

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na policajnej stanici v obci Trhovište (okres Michalovce) sa agresívne správal muž, ktorý nedodržiaval nariadenia o prekrytí horných dýchacích ciest.

„Napriek tomu vošiel do priestorov, kde sa nachádzali službukonajúci policajti a nereagoval ani na ich výzvy, aby tento priestor opustil a prekryl si dýchacie cesty,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Muž bol agresívny a svoju agresivitu stupňoval vulgárnym prejavom na adresu policajtov. Jeden z mužov zákona ho opakovane vyzval, aby opustil budovu polície. „Muž ho chytil za krk, a s úmyslom pridusiť ho zatlačil, avšak policajt ho aj za pomoci kolegu a donucovacích prostriedkov spacifikovali,“ dodala hovorkyňa.

Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ 59-ročného muža obvinil z trestného činu útoku na verejného činiteľa, za ktorý mu  v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.