Merkelová žiada európske krajiny, aby odovzdali svoju suverenitu EÚ - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Merkelová žiada európske krajiny, aby odovzdali svoju suverenitu EÚ

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Angela Merkelová predniesla reč o potrebe poskytnúť Európskej únii v budúcnosti viac právomocí, uviedol nemecký denník Die Welt.

Kancelárka najmä zdôraznila, že európske krajiny by mali byť pripravené zveriť svoju suverenitu záujmom EÚ, aj keď organizovane a po schválení národnými parlamentmi.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Emmanuel Macron sa zhodujú v tom, že EÚ by mala v budúcnosti získať viac právomocí, čo vyžaduje ústupky od svojich členských krajín, napísal nemecký denník Die Welt.

“Národné záujmy musia dnes, myslím, že záväzne byť pripravené vzdať sa svojej zvrchovanosti”, uviedla Merkelová na stretnutí Nadácie Konrada Adenauera.

Podľa Merkelovej by sa to však malo stať organizovaným spôsobom. Štáty by mali byť vždy zodpovedné za takéto dohody a rozhodnutie musí byť najskôr odobrené národným parlamentom v každej krajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *