Menštruáciu vraj nemajú len ženy! Z vložiek zmizne ženský symbol vďaka LGBT aktivistom - MAGAZÍN 1
Slovensko

Menštruáciu vraj nemajú len ženy! Z vložiek zmizne ženský symbol vďaka LGBT aktivistom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Spoločnosť Procter & Gamble, ktorá vyrába hygienické potreby pre ženy, ustúpila transgender lobby. Urobila tak po tom, čo sa LGBTI aktivista Ben Saunders v júni údajne sťažoval na používanie tohto symbolu na ich výrobkoch.

Saunders zverejnil odpoveď firmy na Twitteri: “Sme radi, že vás môžeme informovať, že od decembra budeme používať dizajn obalu bez ženského symbolu.” Vyhlásenie ďalej pokračuje: “Po vypočutí mnohých ľudí naprieč pohlaviami a vekom sme si uvedomili, že nie každý, kto potrebuje použiť dámsku vložku, je žena. Aby sme zaistili, že sa každý, kto bude chcieť použiť náš produkt, bude cítiť pohodlne so značkou Always, aktualizovali sme náš dizajn na obale.”

Feministka Julie Bindel naproti tomu uviedla, že odstránenie symbolu z obalu v podstate “popiera existenciu žien”. “Týmto rozhodnutím smerujeme k úplnému odstráneniu symbolu žien, ktorý sa používa po celé desaťročia. Je to čistá zbabelosť týchto veľkých firemných značiek, ktoré sa sklonili pred nátlakom transgender lobby. “

V piatok noviny Breitbart News zverejnili informáciu, že feministické aktivistky zvolávajú na sobotu “Národný deň”. Dúfajú, že takto zvýšia medzi ženami záujem o ženske otázky. Feministky tvrdia, že rýdzo ženská téma menštruácie začína byť v dnešnej spoločnosti “tabu”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *