Mazureka súd uznal vinným a ako poslanec končí

Milana Mazureka za svoje kritické slová v rádiu Frontinus uznali vinným a Najvyšší súd mu zvýšil pokutu z 5-tisíc eur na 10-tisíc. Ak túto pokutu nezaplatí, dostane polročnú podmienku.

Poslanec Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko Milan Mazurek príde o svoj mandát v parlamente. Ak pokutu zaplatí, môže však kandidovať v najbližších parlamentných voľbách.

Keďže sa podľa súdu dopustil úmyselného prečinu hanobenia národa, rasy či presvedčenia, v parlamente skončí.

Hovorí to ústava, podľa ktorej mandát poslanca „zaniká dňom nadobudnutia právoplatnosti rozsudku, ktorým bol poslanec odsúdený za úmyselný trestný čin“.

“Bol som pripravený na všetky varianty. Ešte viac ma to nabudilo. Nepoľavím. To čo som robil doteraz, budem ododneška robiť ešte intenzívnejšie. Nemám čo ľutovať, hovoril som len pravdu,” povedal po rozsudku Mazurek.

Šéf ĽSNS sa vyjadril po súde takto: “Berieme to ako snahu umlčať najaktívnejšieho poslanca v Národnej Rade.”

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *