Mazurek zaplatil pokutu a prezradil, prečo bude kandidovať z posledného miesta - MAGAZÍN 1
Slovensko

Mazurek zaplatil pokutu a prezradil, prečo bude kandidovať z posledného miesta

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Exposlanec Milan Mazurek už zaplatil pokutu 10-tisíc eur, ktorú mu vymeral NS SR za údajný trestný čin hanobenia rasy, národa a presvedčenia, a tak môže znovu kandidovať do Národnej rady SR.

Túto informáciu nám bývalý poslanec potvrdil. Na otázku, či sa chystá kandidovať v nasledujúcich voľbách do parlamentu povedal: „Som odhodlaný kandidovať z posledného, t.j. zo 150. miesta na kandidátke Ľudovej strany Naše Slovensko.“

Na otázku prečo chce kandidovať práve z posledného miesta odpovedal, že by ho zaujímalo, či sa voliči stotožňujú s rozhodnutím Najvyššieho súdu SR, ktorý ho odsúdil na základe jeho politického názoru.

Mazurek bol odsúdený na základe výrokov v rádiu Frontinus, kde hovoril o „cigánskom terore na východe Slovenska“. Vo svojich vyjadreniach sa snažil poukázať na vysokú kriminalitu v osadách asociálov. Zo zvukového záznamu malo vyplynúť, že ak hovorí o kriminalite detí a trestnej zodpovednosti, myslí tým akékoľvek dieťa, nielen „cigánske“.

„150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém,“ hovoril poslanec v rádiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *