Mazurek: Podnikatelia museli zatvoriť a negenerujú zisk, ale banky na pandémii zarobia - MAGAZÍN 1
Slovensko

Mazurek: Podnikatelia museli zatvoriť a negenerujú zisk, ale banky na pandémii zarobia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanec za Ľudovú stranu Naše Slovensko vystúpil v parlamente kriticky voči novej vláde, ktoré s bankami podla neho nevyjednala dobré podmienky, kedže odloženie úverov bude znamenať navýšenie úroky a ešte väčší zisk pre banky. Mazurekovi sa nepáči, že aj v čase pandémie neurobili banky pekné gesto pre ľudí a na celom tomto ešte zarobia.

“V parlamente som musel vystúpiť k návrhu zákona o odklade splátok úverov, ktorý určitej časti ľudí umožňuje požiadať si o odklad splátok, pričom ale za celé obdobie odkladu však musia naďalej platiť úroky navyše! Banky tak môžu podľa odhadov zarobiť na kríze ďalších 400 – 600 miliónov eur! Neprerobia nič, ničoho sa nevzdajú, neuskromnia sa ani o milimeter. A vláda? Tá im celé toto eldorádo umožní! Minister financií Heger je len neschopná bábka a proti bankovej mafii neurobil nič! Nepostavil sa za bežných ľudí, nebojoval za lepšie podmienky. Vraj sa to nedá…. Úroky plynúť musia… Orbán v Maďarsku to ale dokázal bez debaty a názor nejakých bezcitných bánk ho vôbec nezaujímal.

Keď si uvedomíme, že:
– banky zarobili iba v minulom roku 643 miliónov eur čistého zisku,
– majú možnosť poskytovať štátom kryté úvery podnikateľom, ktorým štát zakázal podnikať, a teda získali možnosť nádherne a bez rizika zarábať na kríze,
– zásadne navýšili svoj príjem z provízií pri platbách kartami, ktoré teraz ľudia začali masovo využívať.

Tak by bolo vhodné, keby si svoju neúprosnú nenažranosť oddialili aspoň o pár mesiacov a nechali zúbožených ľudí, ktorí prišli o prácu splatiť svoje úvery neskôr. Lenže nie, tých ktorých kríza postihla najviac, tých zderieme ešte aj z kože. Vďaka Matovičovi a Hegerovi si banky robia zo zúboženého národa dojnú kravu.” napísal Mazurek na sociálnej sieti.

Ani túto správu sa len tak nedočítate v médiách hlavného prúdu! Pomôžte nám preto udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *