Slovensko

Mazurek odkazuje Matovičovi, že pôjde na jeho pozemok a toto tam urobí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Milan Mazurek zo strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko v relácii Politicky nekorektne na Kulturblogu hodnotil Programové vyhlásenie vlády a dotkol sa aj rómskej problematiky. Nepáči sa mu veta o snahe vlády férovo vysporiadať pozemky pod chatrčami. Zopakoval pri tom to, čo už povedal v rozprave.

Mazurek argumentuje logikou vlastníckeho práva. „Však keď mám pozemok a niekto si tam postaví nejakú chajdu, nejakú chatrč a je jedno, či je biely, čierny, ružový, tak ja mu ju buldozérom zbúram a poviem si, že som bol férový, nie? Veď to je môj pozemok,“ povedal s tým, že vláda to tak nevidí a chce to nejakým spôsobom férovo vysporiadať. Mazurek dodáva, že vláda pravdepodobne za férové riešenie nepovažuje buldozér. „Štát by to mohol odkúpiť a dať im to do užívania,“ spresnil Mazurek predstavu, ako to pravdepodobne štát zamýšľa. „A tak to štát odkúpi za trhovú hodnotu a majiteľ si povie, však mám svätý pokoj, aspoň sa toho zbavím. A naša čierna stavba je zlegalizovaná. A náš obyvateľ je proste šťastný a vysmiaty,“ dodal Mazurek. Poslanec Národnej rady SR  však zodvihol varovný prst a pridal tvrdý odkaz priamo premiérovi Igorovi Matovičovi. „A keď to zrobia, keď toto spravia, ja idem a chcem, aby ma policajti zatkli, ja idem na dvor Igora Matoviča a idem si tam postaviť chatrč. A je mi jedno, čo Igorko povieš, môžeš sa aj rozplakať pred tou chatrčou, ja ťa aj natočím. Ale pôjdem ti tam postaviť chatrč, pretože toto je už taký štátny rasizmus, že jednej skupine obyvateľov na základe ich pôvodu vy dovolíte stavať čierne stavby,“ dodal s tým, že podľa neho je jediným férovým riešením práve zrovnanie nelegálnych stavieb so zemou.

Mazurek upresnil, že pôjde o pozemok pri rodinnom dome, ktorý si teraz Matovič stavia v Trnave. „A nech sa nesťažuje, nech neplače, lebo je to rovnako férové, ako to, keď mne postaví nejaký asociál, alebo ktorémukoľvek inému človeku na dvore, nejakú chatrč, alebo na nejakom pozemku. Veď to je priamo porušovanie všetkých princípov právneho štátu zadefinované v programovom vyhlásení vlády,“ uzavrel poslanec NR SR, ktorý v minulom volebnom období prišiel o mandát práve pre výroky proti Rómom. V parlamentných voľbách 2020 kandidoval z posledného 150. miesta kandidátky, odkiaľ sa prekrúžkoval do NR SR. 

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *