Mazurek: Matovičove opatrenia schvaľujú len tí, ktorých príjem nebol dotknutý. O rok môže byť všetko inak

Poslanec ĽSNS Milan Mazurek na sociálnej sieti uverejnil príspevok, v ktorom sa prihovára tým, ktorí dnes po mesiacoch pandémie schvaľujú opatrenia vlády. Tvrdí, že ich schvaľujú len tí, ktorých príjmu sa tieto opatrenia nijak nedotkli. Všetko však môže byť čoskoro inak.

„Po všetkých tých mesiacoch „pandémie“ je zrejmé, že Matovičove opatrenia schvaľujú takmer výhradne ľudia, ktorých príjem nebol týmito šialenstvami dotknutý. Z tohto hľadiska je naozaj potrebné, aby sa zamyslel každý jeden z ľudí, ktorí si myslia že sa ich to netýka, pretože napr. pracujú v štátnej správe alebo podobne. Slovensko ráta s rekordným, astronomickým deficitom vo výške 12 miliárd eur len v tomto roku. EÚ vytvorila astronomický dlh 750 miliárd len v tomto roku, za ktorý ručí príspevkami členských štátov (teda daňami ľudí).“ píše Mazurek.

Ďalej v príspevku varuje, že v tieto skutočnosti dovedú v najbližších rokoch k zvyšovaniu daní, odvodov, znižovaniu platov, dôchodkov alebo k prepúšťaniu v štátnej správe.

„Ak si dnes myslíte, že sa vás to netýka, tak o rok môžete pokojne ostať bez práce a možnosti žiť dôstojný život, pretože kríza skôr či neskôr doľahne aj na vás. Zároveň bude všetko neporovnateľne drahšie a služby štátu na ešte mizivejšej úrovni. Alebo si myslíte, že sa dá žiť na dlh donekonečna a dlhy nás nikdy nedoženú?“ dodáva Mazurek.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353