Matteo Salvini nesie v liberálnych bruselských kruhoch nálepku fašistu a rasistu. Je na to Boris Kollár pripravený? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matteo Salvini nesie v liberálnych bruselských kruhoch nálepku fašistu a rasistu. Je na to Boris Kollár pripravený?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Matteo Salvini spája sily po celej EÚ a chystá sa po voľbách do Európskeho Parlamentu vytvoriť silné zoskupenie na Novú Európu, ktorá bude chrániť hranice, tradície a občanov EÚ.

Do tohto spolku si zo Slovenska vybral práve Kollárovú stranu Sme Rodina, ktorá sa uchádza o miesta v EP. Ak by strana uspela a jeden z jej kandidátov by sa dostal do Bruselu, tak má Salvini o jedného člena viac.

Matteo Salvini je však v bruselských (a nie len tam) označovaný za svoju prísnu politiku voči migrácii a tradičným hodnotám, za fašistu, rasistu a xenofóba. Podobný príklad, ako na Slovensku Marian Kotleba.

Boris Kollár sa teda musí pripraviť, že po tomto spájaní sa s takýmto politikom ho čaká niečo podobné, a jeho kamarátenie s liberálnou opozíciou už nebude vyzerať úplne presvedčivo. Veď Kollára vždy vidíme vystupovať na rôznych tlačových konferenciách pri osobách ako Sulík, Beblavý alebo Matovič, a všetci vieme, ako sú títo neoliberáli ideologicky nastavený.

Budú Kollárovi akceptovať jeho opoziční liberáli spájanie so Salvinim a jeho hodnotami, ktoré sú diametrálne rozdielne od tých, ktoré prezentujú oni samí?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *