Slovensko

Matovičovci hľadajú cestu, ako nepodporiť zákony ĽSNS na ochranu života

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Novela potratového zákona OĽaNO má riešiť podporné opatrenia pre ženy, nie riešiť konkrétnu ochranu života. Dokazuje to iba názorovú a hodnotovú roztrieštenosť vo vládnej koalícii.

Navrhované zmeny v oblasti potratov podľa OĽANO by  mali smerovať predovšetkým na podporné opatrenia pre ženu, ktorá zvažuje umelé prerušenie tehotenstva.

Ženám by sa mala zabezpečiť lepšia informovanosť, dostatok informácií pred zákrokom, aby sa dokázala takzvane ,,rozhodnúť“.

Poslankyňa Anna Záborská (klub OĽaNO) deklarovala, že novela nestojí na zákaze či sprísňovaní termínu na podstúpenie interrupcie. Novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti odprezentovali v piatok poslanci Národnej rady (NR) SR z klubu OĽaNO. Je to prinajmenšom návrh, ktorý sa dá nazvať ,,estetický“ .  Strana ĽSNS naopak predložila dva návrhy zákonov, ktoré konkrétne popisujú ochranu života u nenarodených detí a jasne stanovujú spôsob a logické podmienky, kedy sa môže matka zodpovedne rozhodnúť. Je to zjavne ukážka toho ako poslanci napr. p. Záborská a ďalší, ktorí vyťahujú kresťanskú kartu, dokážu pred voľbami doslovne hltať slová o kresťanstve, láske, porozumení, ochrane života a po voľbách sa ich rétorika a návrhy zákonov diametrálne odlišujú od ich konzervatívneho správania.

zdroj: prehladsprav.sk

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *