Slovensko

Matovičova vláda vyčlenila na Rómov miliardu eur: „Stavajme im byty, dajme im všetko“ odkazuje Fico

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V národnom reformnom pláne, ktorý zverejnilo Ministerstvo financií SR sú určené pre roky 2021 až 2027 celkové finančné prostriedky vo výške 1 027 milióna eur pre rómsku komunitu, informuje portál Extra Plus.

K tejto téme sa vyjadril predseda strany Smer-SD Robert Fico, ktorý sa pýta, čo má spoločné pandémia s investovaním jednej miliardy eur do rómskej komunity – do výstavby bytov pre nich. „Poďme dávať jednu miliardu na Rómov, stavajme im byty, dajme im všetko, dajme im ešte aj pečené kurence na tanieri priamo domov. Miliardu vyhodí vláda na Rómov? Čo to má spoločné so živnostníkom, ktorý prišiel o prácu v dôsledku pandémie, čo to má spoločné s kaderníkom, ktorý musel zatvoriť prevádzku, čo to má spoločné s robotníkom, ktorý prišiel o prácu vo fabrike, lebo tá stratila zákazky?

Namiesto toho sa dozvedáme, že Matovičova vláda slovenskej verejnosti zvýši dane – bude sa zdražovať. Budú sa zvyšovať majetkové dane, spotrebné dane a DPH a tak sa môže slovenská verejnosť pripraviť na to, že budú kvôli vyššej DPH viac platiť v obchodoch, zvýšením majetkovej dane budú ľudia viac platiť za nehnuteľnosti a cez spotrebné dane za benzín a ďalšie tovary. Pýtame sa, ako to súvisí s riešením dôsledkov pandémie? Podobne si kladieme otázku, ako súvisí zámer vyčleniť miliardu eur na Rómov v najbližších rokoch s riešením dôsledkov pandémie? 

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!