Slovensko

Matovičov poslanec tvrdí, že na protest chcú ísť fašisti či rôzna lúza. Do parlamentu sa však dostal s pár hlasmi

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Veľký protivládny protest, ktorý sa chystá už tento utorok v Bratislave vyvoláva obrovské vášne. Opozícia ho podporuje, chystajú sa naň tisíce nespokojných občanov, ale aj tých, ktorí prišli o svoje podnikanie či celoživotné sny, kvôli opatreniam vlády.

Kým na celom svete sú opozičné protesty podporované, na Slovensku sa chystá vojenská polícia či vodné delá. Vládni poslanci kritizujú tento protest a niektorí dokonca odkazujú, že je núdzový stav, aby protestovali na internete.

Poslanec strany Igora Matoviča, Juraj Krúpa, ktorý dostal vo voľbách len slabých 1 864 hlasov v diskusnej relácii povedal, že na protesty chcú ísť chuligáni, fašisti, komunisti, či rôzna “lúza”. Podľa neho je podstatné, že môžu šíriť nákazu. Demonštrácia podľa jeho názoru vyslovene zneužíva odkaz 17. novembra. “Sú to ľudia, ktorí s týmito hodnotami nezdieľajú nič,” poznamenal.