Slovensko

Matovičov europoslanec žiada odvolať Sulíka: Je nie len bezcitný, ale aj neschopný, tvrdý Pollák

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Europoslanec za Matovičovu stranu OĽANO Peter Pollák, ktorý bol tiež splnomocnencom vlády pre rómske komunity na sociálnej sieti napísal príspevok, v ktorom vyzýva na odvolanie ministra hospodárstva a šéfa SaS Richarda Sulíka.

Rómsky europoslanec, ktorý má aj syna v našom slovenskom parlamente odkazuje, že Sulík je nie len bezcitný, ale aj neschopný a je načase ho odvolať.

„Sulík ukázal nie len, že je bez akejkoľvek emócie, ale aj bez racionálneho prístupu, proste v plnej nahote ukázal, že je neschopný. Je absurdné, že v čase, keď všetci lekári, zdravotné sestry či ošetrovatelia bojovali o životy ľudí v nemocniciach, on si zbieral politické percentá. Len človek, ktorému nezáleží na živote ľudí a má pred očami iba čísla, dokáže sabotovať a zľahčovať opatrenia vlastnej vlády. Sulík tak konal od začiatku, už počas prvej vlny. V čase, keď unavení lekári bojovali o životy pacientov v nemocniciach, on zbieral percentá ľúbivými vyhláseniami, napríklad o tom, že treba otvárať reštaurácie.“ píše v úvode Pollák.

Matovičov europoslanec ďalej kritizuje Sulíka za nákup testov „Vrchol jeho drzosti bolo sabotovanie nákupu testov. Vyše mesiaca sa zahrával s ohňom a ignoroval rozhodnutie celej vlády o ich nákupe, ktorým by sme zachránili množstvo ľudských životov. Celý čas sa tváril a správal ako opozičný politik, ktorému ide len o vlastné percentá a nie o životy občanov. Namiesto toho, aby robil svoju prácu, za ktorú je platený, teda zachraňoval zamestnávateľov, podnikateľov, chránil občanov, celý čas robil politiku a spochybňoval opatrenia epidemiológov a odborníkov v boji proti pandémii Covid-19. Keď išlo o opatrenia, ktoré mal ako minister hospodárstva presadiť na záchranu podnikateľov, mlčal. Jeho najslávnejšie kilečko v čase krízy nepomohlo, žiadnej firme zmierniť výpadky ich príjmov. V čase, keď všetci kompetentní bojovali s koronavírusom, on ležal na exotických dovolenkách. Byť na Dubaji v čase, keď prežíva Slovensko najväčšiu krízu, môže iba človek bez citu, emócií, EQ. Je preto načase, aby premiér, zodpovedný za celkový chod vlády, intenzívne rozmýšľal nad odvolaním neschopného ministra Sulíka, ktorý v žiari reflektorov a percent obetoval zdravie a životy mnohých Slovákov.“ dodáva Pollák.