Matovič zverejnil v príspevku hákový kríž. Má sa ním zaoberať polícia - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matovič zverejnil v príspevku hákový kríž. Má sa ním zaoberať polícia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Po proteste 17.novembra 2020 kedy prišli do hlavného mesta tisíce ľudí vyjadriť nespokojnosť s vládou Igora Matoviča sa premiér „pochválil“ fotkou na svojom profile na sociálnej sieti.

Na fotografii bol zo sviečok vytvorený hákový kríž a premiér dal k nemu popis „Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí „slušní ľudia“ spred Úradu vlády nemohli zanechať.“. Pod príspevkom sa okamžite strhla diskusia a niektorí si myslia, že niekto naschvál vytvoril hákový kríž, aby znehodnotil protest, ktorý bol okrem maličkostí pokojný a prišla naň väčšina slušných ľudí.

Premiérovým príspevkom by sa však mala začať zaujímať polícia, pretože asistent poslanca Richarda Rašiho Martin Dorčák podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Autor príspevku sa podľa neho dopustil trestného činu rozširovania extrémistického materiálu. Jeho podnet sa týka tiež ľudí, ktorí hákový kríž počas protestov 17. novembra v Bratislave nainštalovali.

Status bol zverejnený na premiérovom profile 17. novembra okolo 22.00 h s textom: „Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí ‚slušní ľudia‘ spred Úradu vlády nemohli zanechať“. „Zverejnením fotografie hákového kríža na sociálnej sieti na profile predsedu vlády SR, ktorý má ku dňu 18. novembra 2020 o 20.30 h. 258.528 sledovateľov, príspevok zaznamenal viac ako 10.000 reakcií, vyše 2200 komentárov a 695 zdieľaní, takže sa dá predpokladať, že tento príspevok videlo viac ako 200.000 ľudí,“ píše Dorčák v podaní na prokuratúru.