Slovensko

Matovič zdieľa video muža, ktorý hovorí o výrobe bomby a má byť organizátorom protestu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

17. novembra 2020 sa chystá obrovský protest proti vláde a Igor Matovič zdieľal na svojom profile video, kde je zachytený istý muž, ktorý má byť organizátorom protestov. Spomínaného 17. novembra však nie.

Na video je muž menom Peter Sihelský, ktorého profil je plný rôznych videí, kde kritizuje vládu a opatrenia. Sihelský pozýva na svoje protesty, ktoré sa konajú 15. a 16. novembra a nazýva ich revolúciou. Má aj webovú stránku revolucia.sk S protestom 17.novembra 2020 sme však prepojenia na jeho profile nenašli.

Matovič zdieľal zostrihané video Sihelského s popisom, že 17.11 bude s takýmto organizátorom na proteste naozaj bezpečne.

Vo videu Sihelský hovorí o výrobe výbušniny a o tom, že je tam možno múka a možno nie. Tým by chcel asi zmiasť políciu, ktorá by po neho prišla. Video je zostrihané a tak nevieme, či išlo o vtip, alebo to myslel vážne. Náš premiér to však zdieľal s popisom, že toto je organizátor protestu.