Slovensko

Matovič vyzýva: Okamžite všetko zrušte! Aj kamarátske návštevy! Nasaďme najprísnejšie opatrenia!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič hlási na sociálnej sieti nové posolstvo. Nepáči sa mu nárast pozitívnych prípadov za túto a minulú sobotu. Túto sobotu máme 478 nových prípadov, čo je o 265% viac ako pred siedmimi dňami.

Premiér vyzýva ľudí, aby doma vysvetlili, aká je situácia vážna a aby sme zrušili akékoľvek oslavy, ale aj kamarátske návštevy.

„prosím každého človeka otvorenej mysle, aby ste vo svojej rodine a priateľom vysvetlili ako je veľmi dôležité s okamžitou platnosťou nasadiť najprísnejšie možné ochranné opatrenia a nečakať na “príkazy zvrchu”. Zrušte, prosím, akékoľvek rodinné a firemné oslavy, slávnosti, svadby, kary … a áno, aj obyčajné rodinné a kamarátske návštevy. Noste rúško všade vo vnútri, aj v spoločnosti známych kolegov. Opäť ho noste bez hanby aj vonku, ak sa pohybujete medzi ľuďmi mimo rodiny. Nechoďte na akékoľvek športové či kultúrne podujatie, hoci vás to veľmi láka.“ píše Matovič.

Matovič v statuse ďalej varuje pred novými opatreniami, ktoré prídu 1.októbra a tvrdí, že sa rútime v rozbehnutom vlaku.

„Opatrenia, ktoré navrhla Pandemická komisia prijať od 1. októbra (a ja som ich chcel medzičasom zjemniť) … budú od 1. októbra určite platiť minimálne podľa pôvodného návrhu. Ale skôr sa obávam, že za tak drastického nárastu počtu prípadov, budeme musieť prísť s úplným zákazom hromadných podujatí akéhokoľvek druhu dokým krivke nárastu spoločnými silami nezlomíme väzy. Rútime sa v rozbehnutom vlaku. Kým sa prejaví efekt brzdiacich opatrení, obávam sa, že za najbližie týždne budeme mať ešte kopu rekordných dní, kedy bude počet prípadov dramaticky väčší ako odhad “260 až 450 v polovičke októbra” prezentovaný ministrom zdravotníctva pár dní dozadu. Nešťastie, ktoré sa na Slovensko rúti, zastaví jedine zomknutie všetkých zodpovedných ľudí na Slovensku. Ľudí, pre ktorých je ochrana zdravia a životov aj cudzích ľudí rovnako dôležitá ako zdravie a život ich samých.“ dodáva premiér.