Matovič vyhlásil, že na proteste bol muž, ktorý bojoval a kričal proti nemu a dnes je mŕtvy

Premiér Igor Matovič v diskusnej relácii Sobotné dialógy hovoril k téme otváraniu škôl aj o voľbe generálneho prokurátora.

Matovič v relácii spomenul aj, že dostal informáciu (resp. link na status) od syna muža, ktorý bol údajne na protestoch pred Úradom vlády a v piatok umrel.

„Ja dnes som dostal status, alebo teda dostal som link na status na Facebooku od syna človeka, ktorý bol na proteste pred Úradom vlády 17.novembra a včera večer zomrel. Jednoducho človek, ktorý popieral, že existuje nejaký Covid, popieral nosenie rúšok. Bol na proteste 17.9, zakričal si bez rúška, bojoval proti Matovičovi, bojoval proti opatreniam a dnes je mŕtvy.“ povedal Matovič v relácii.

Do redakcie nám prišiel aj údajný status, ktorý mal dostať aj premiér. V tomto statuse sa však neuvádza, či muž, ktorý umrel s Covidom alebo na Covid bol na protestoch.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Treba pripomenúť, že na proteste bolo približne 20-tisíc ľudí a ani Kotlebovci či niektorí aktivisti netvrdili, že koronavírus neexistuje, skôr boli kritickí k opatreniam vlády, ktoré nazývajú nezmyselné, alebo sa im nepáčila nedostatočná pomoc od štátu. Aj samotný Kotleba prekonal koronavírus a nepopieral jeho existenciu. Jeho názor na Covid 19 je však iný, ako má väčšina politikov vo svete alebo na Slovensku.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353