Matovič vyhlásil, že na proteste bol muž, ktorý bojoval a kričal proti nemu a dnes je mŕtvy - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matovič vyhlásil, že na proteste bol muž, ktorý bojoval a kričal proti nemu a dnes je mŕtvy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič v diskusnej relácii Sobotné dialógy hovoril k téme otváraniu škôl aj o voľbe generálneho prokurátora.

Matovič v relácii spomenul aj, že dostal informáciu (resp. link na status) od syna muža, ktorý bol údajne na protestoch pred Úradom vlády a v piatok umrel.

“Ja dnes som dostal status, alebo teda dostal som link na status na Facebooku od syna človeka, ktorý bol na proteste pred Úradom vlády 17.novembra a včera večer zomrel. Jednoducho človek, ktorý popieral, že existuje nejaký Covid, popieral nosenie rúšok. Bol na proteste 17.9, zakričal si bez rúška, bojoval proti Matovičovi, bojoval proti opatreniam a dnes je mŕtvy.” povedal Matovič v relácii.

Do redakcie nám prišiel aj údajný status, ktorý mal dostať aj premiér. V tomto statuse sa však neuvádza, či muž, ktorý umrel s Covidom alebo na Covid bol na protestoch.

Treba pripomenúť, že na proteste bolo približne 20-tisíc ľudí a ani Kotlebovci či niektorí aktivisti netvrdili, že koronavírus neexistuje, skôr boli kritickí k opatreniam vlády, ktoré nazývajú nezmyselné, alebo sa im nepáčila nedostatočná pomoc od štátu. Aj samotný Kotleba prekonal koronavírus a nepopieral jeho existenciu. Jeho názor na Covid 19 je však iný, ako má väčšina politikov vo svete alebo na Slovensku.