Slovensko

Matovič varuje: ak nebudeme zodpovední, už nepôjde proti pandemickej komisii a pripravíme sa o slobodu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Igor Matovič v sobotu doobeda uverejnil status, v ktorom upozorňuje na narastajúci počet nakazených. Za piatok sme ich mali 290 a tieto čísla sa premiérovi vôbec nepáčia. Sám v statuse varuje, že ak budeme zodpovední, pripravíme sa o slobodu a on už proti pandemickej komisii nepôjde.

Premiér varuje, že naši hygienici idú na 120% a ak budeme mať denne 300 nakazených, už to prestanú zvládať.

„Dnes však situácia začína byť kritická. Tých druhých aj medzi inak rozumnými ľuďmi výrazne pribúda … a preto logicky pribúda aj nakazených. Možno si poviete, že nič strašné sa nedeje, nakazení pribúdajú výrazne menej ako v Čechách a zomiera len minimum ľudí. OK, ale dokedy? Odpoveď poznáme. Dovtedy, dokedy budú regionálni hygienici stíhať dohľadávať kontakty pozitívnych. Po tom bode sa nám situácia vymkne z rúk. Kedy to nastane? Obávam sa, že pri cca 300 nakazených denne sme už na hrane. Hygienici idú na 120% a nových voľných hygienikov niet – lebo predošlé vlády ich stavy zdecimovali.“ píše premiér.

Matovič ďalej dodáva, že musíme byť maximálne zodpovední a varuje, že ak nebudeme, už nepôjde proti pandemickej komisii a sami sa o slobodu pripravíme.

„Povedané inak – ako si ustelieme, tak sa budeme mať. Ak sa rozhodneme pre maximálnu opatrnosť a zodpovednosť, budeme si žiť relatívne slobodne napriek pandémii. Ak v nás zvíťazí nezodpovednosť, sami sa o slobodu pripravíme … a ja potom už nebudem ten, kto bude hájiť viac slobody pre kultúru, šport či svadby proti vôli pandemickej komisie.“

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme