Matovič varuje: ak nebudeme zodpovední, už nepôjde proti pandemickej komisii a pripravíme sa o slobodu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Igor Matovič v sobotu doobeda uverejnil status, v ktorom upozorňuje na narastajúci počet nakazených. Za piatok sme ich mali 290 a tieto čísla sa premiérovi vôbec nepáčia. Sám v statuse varuje, že ak budeme zodpovední, pripravíme sa o slobodu a on už proti pandemickej komisii nepôjde.

Premiér varuje, že naši hygienici idú na 120% a ak budeme mať denne 300 nakazených, už to prestanú zvládať.

„Dnes však situácia začína byť kritická. Tých druhých aj medzi inak rozumnými ľuďmi výrazne pribúda … a preto logicky pribúda aj nakazených. Možno si poviete, že nič strašné sa nedeje, nakazení pribúdajú výrazne menej ako v Čechách a zomiera len minimum ľudí. OK, ale dokedy? Odpoveď poznáme. Dovtedy, dokedy budú regionálni hygienici stíhať dohľadávať kontakty pozitívnych. Po tom bode sa nám situácia vymkne z rúk. Kedy to nastane? Obávam sa, že pri cca 300 nakazených denne sme už na hrane. Hygienici idú na 120% a nových voľných hygienikov niet – lebo predošlé vlády ich stavy zdecimovali.“ píše premiér.

Matovič ďalej dodáva, že musíme byť maximálne zodpovední a varuje, že ak nebudeme, už nepôjde proti pandemickej komisii a sami sa o slobodu pripravíme.

„Povedané inak – ako si ustelieme, tak sa budeme mať. Ak sa rozhodneme pre maximálnu opatrnosť a zodpovednosť, budeme si žiť relatívne slobodne napriek pandémii. Ak v nás zvíťazí nezodpovednosť, sami sa o slobodu pripravíme … a ja potom už nebudem ten, kto bude hájiť viac slobody pre kultúru, šport či svadby proti vôli pandemickej komisie.“