Slovensko

Matovič: Vakcína nebude v januári v dostatočnom množstve, ale ak chceme slobodu, môže sa testovať niekoľkokrát

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič hovoril v sobotu na obed o celoplošnom testovaní, ako o nástroji či lieku, ktorým vieme efektívne bojovať proti koronavírusu.

V prípade, ak by sme chceli otvárať posilňovne, reštaurácie, divadlá či kiná, chcel by urobiť ešte ďalšie kolo celoplošného testovania. To by podľa jeho slov malo byť pred Vianocami, aby boli voľnejšie.

Matovič hovorí o celoplošnom testovaní ako o nástroji, ktorý vieme použiť kdekoľvek, kde nám to bude vymykať z pod kontroly.

Ďalej hovoril o tom, že ak sa spoločne dohodneme, že si chceme dopriať väčšiu mieru slobody, a budeme chcieť otvárať divadlá, kostoly či reštaurácie, tak nám vírus začne opäť vďaka väčšiemu pohybu ľudí opäť narastať. Máme tu však nástroj, ktorý je celoplošné testovanie, ktorým vieme vírus utlmiť. Matovič upozorňoval, aby sme nemali ilúzie, že vakcína tu bude v januári vo veľkom množstve a preto je veľmi dobré, že tu máme nástroj, ktorým je spomínané testovanie.