Matovič tvrdil, že odíde z vlády, ak bude generálny prokurátor zvolený hlasmi opozície. Stalo sa tak. Je koniec vlády?

Premiér Igor Matovič ešte v novembri povedal, že ak bude generálny prokurátor zvolený hlasmi opozície, tak odíde z vládnej koalície.

„Upozornil som koaličných partnerov, že sa mi dostalo do uší, že niektoré politické strany urobili dohody s mafiou. Či už jednou alebo druhou. Ak by sa také niečo stalo, samozrejme OĽaNO vystúpi z koalície,” povedal pre Aktuality.sk.

Nový generálny prokurátor Maroš Žilinka bol zvolený hlasmi celej ĽSNS ale aj poslancami Smeru či nezaradenými. Splní svoj sľub Matovič a odíde z vlády?

„Keby mal Matovič štipku cti, tak by s hanbou odstúpil. Celá opozícia, vrátane Smeru, hlasovala za kandidáta, ktorého Matovič tak veľmi nechcel – jeho mafia dostala cez pysk. A Žilinka bol zvolený aj hlasmi opozície – čiže Matovič by mal splniť svoj sľub a odísť z koalície. Tak čo, pán premiér, odstúpite už konečne? Dali by ste Slovensku ten najkrajší vianočný darček.“ napísal poslanec Blaha.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353