Slovensko

Matovič tvrdil, že odíde z vlády, ak bude generálny prokurátor zvolený hlasmi opozície. Stalo sa tak. Je koniec vlády?

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič ešte v novembri povedal, že ak bude generálny prokurátor zvolený hlasmi opozície, tak odíde z vládnej koalície.

„Upozornil som koaličných partnerov, že sa mi dostalo do uší, že niektoré politické strany urobili dohody s mafiou. Či už jednou alebo druhou. Ak by sa také niečo stalo, samozrejme OĽaNO vystúpi z koalície,” povedal pre Aktuality.sk.

Nový generálny prokurátor Maroš Žilinka bol zvolený hlasmi celej ĽSNS ale aj poslancami Smeru či nezaradenými. Splní svoj sľub Matovič a odíde z vlády?

„Keby mal Matovič štipku cti, tak by s hanbou odstúpil. Celá opozícia, vrátane Smeru, hlasovala za kandidáta, ktorého Matovič tak veľmi nechcel – jeho mafia dostala cez pysk. A Žilinka bol zvolený aj hlasmi opozície – čiže Matovič by mal splniť svoj sľub a odísť z koalície. Tak čo, pán premiér, odstúpite už konečne? Dali by ste Slovensku ten najkrajší vianočný darček.“ napísal poslanec Blaha.