Matovič tvrdí, že ak by sme otvorili školy, mali by sme 1 800 mŕtvych za mesiac. "Pôjde Sulík kopať hroby?" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matovič tvrdí, že ak by sme otvorili školy, mali by sme 1 800 mŕtvych za mesiac. “Pôjde Sulík kopať hroby?”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič sa pustil do ministra školstva Branislava Gröhlinga, ktorý by najradšej čo najskôr pustil deti do škôl.

Matovič však v piatok podvečer na tlačovej konferencii upozorňoval na to, že ak by sme státisíce detí pustili do škôl, začalo by nám stúpať číslo nakazených a mesačne by nám neumrelo 600 ľudí ale 1 800 ľudí. Premiér chce deti škôl pustiť až vtedy, keď nám sedemdňový medián klesne pod 500 nakazených denne, konzílium však túto úroveň zdvihlo na 750 denne.

“Za situácie, kedy máme incidenciu alebo počet pozitívnych prípadov denne dvetisíc, posielať státisíce detí do škôl, tak je doslova smrť. Do Vianoc tu máme päťtisíc prípadov a potom som zvedavý čo s tým budeme robiť.” hovoril premiér.

Ďalej Matovič hovoril o tom, že ak by sa nám zvýšil počet nakazených, zvýšil by sa nám aj počet mŕtvych až na 1 800 mesačne a pýta sa, či Sulík, Cigániková a minister školstva pôjdu kopať hroby.