Matovič sa vraj vyhrážal pádom vlády, ak nebudú súhlasiť s jeho nápadmi, čo napísal na facebooku

Poslanec za SaSku Peter Cmorej napísal na sociálnej sieti, že premiér Igor Matovič sa mal vyhrážať pádom vlády, ak by parlament neschválil balík zmien, medzi ktorými boli aj pokuty za neoprávnené uprednostnenie osôb v poradí pri očkovaní proti koronavírusu.

„Kolega Marián Viskupič to už povedal na plné ústa v rozhovore, takže áno, Matovič sa nám vyhrážal pádom vlády, ak nesplníme to, čo napísal na facebooku. Buď bude pokuta pre zdravotnícke zariadenia alebo nebude vláda, mali sme si vybrať.“ napísal vládny poslanec za stranu Sloboda a Solidarita.

„Je to demotivujúce a dehonestujúce pre každého zdravotníka, ktorý robí čo môže. Môže to spôsobiť vyhadzovanie vakcín a spomalenie očkovania. Podmienky na skrátené konanie neboli splnené ani len omylom. Nesúhlas vyjadrili v rozprave poslanci z každej koaličnej strany. Ale nie, premiér to oznámil na facebooku, a tak si to tam minister zdravotníctva odsedel ako kôpka nešťastia. A OĽAŇÁCI pre istou ani neprišli na zdravotnícky výbor, aby im to odtiaľ Janka nemohla vyhodiť ešte na výbore.“ ďalej uvádza v statuse.