Matovič sa rozhodol otvoriť len pár škôl. Jednu z nich navštevujú aj jeho dcéry - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matovič sa rozhodol otvoriť len pár škôl. Jednu z nich navštevujú aj jeho dcéry

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič sa rozhodol vziať otváranie škôl do vlastných rúk. Po rokovaní vlády Matovič oznámil, že od pondelka 7.decembra sa na Slovensku otvorí niekoľko škôl. Spresnil, že pôjde o súkromnú školu, ktorú navštevujú aj jeho dcéry a všetky školy nemenovaného mesta.

„Rozhodol som sa zobrať to do vlastných rúk, nebudem čakať na ministerstvo školstva a pilotným projektom otvorenia niekoľkých škôl chcem ukázať, že sa to dá,“ oznámil a dodal, že minister školstva Branislav Gröhling neprišiel na Ústredný krízový štáb SR s plánom, ktorý by ho presvedčil. Podľa neho si Gröhling nesplnil domácu úlohu predstaviť plán, ako vrátiť žiakov naspäť do školských zariadení.

Premiér Matovič chce v prípade otvorenia pár škôl postupovať presne podľa zadania – cez víkend otestovať žiakov, rodičov a pedagógov a od pondelka ísť do školy. Nechcel ale konkretizovať, ktorý zriaďovateľ s ním spolupracuje a je ochotný zabezpečiť testovanie a otvoriť školy v celom meste. Priznal ale, že jedna zo škôl, ktorá sa do pilotného testovania zapojí, bude aj súkromná škola, kde chodia jeho dcéry.

Predseda vlády Matovič nemá pilotné testovanie škôl odobrené ústredným krízovým štábom. Tvrdí ale, že sa rozprával s ministrom školstva, že ak všetko ostatné vybaví, či to tak môže byť. Rovnako s radil aj s hlavným hygienikom, či môže vydať vyhlášku, ktorou by sa do škôl mohli vrátiť len tí žiaci druhého stupňa či stredoškoláci, ktorí budú otestovaní. Podľa Matoviča to bude fungovať podobne, ako keď ľudia nemohli chodiť bez certifikátu do obchodov.