Matovič: Reštaurácie tento rok nikto otvárať nebude, to nehrozí

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Majitelia reštaurácii a kaviarní to zachraňovali aspoň terasami a svoje posledné peniaze investovali do toho, aby svoje terasy zakryli a vyhriali. Aj toto im však štát zakázal a dnes terasy už nemôžu byť v takejto podobe. Terasy musia mať z jednej strany úplne otvorené, čo v zimnom období znamená, že chladné počasie už nenaženie do studenej terasy nikoho.

Premiér Igor Matovič dokonca vyhlásil v relácii Na Hrane (TV JOJ), že tento rok nehrozí, aby sa reštaurácie otvárali. „Situáciu dnes nemáme ružovú. Musíme nabrať odvahu a urobiť niečo intenzívne. Reštaurácie tento rok nikto otvárať nebude, to nehrozí,“ povedal.

Otvorenie škôl a lyžiarskych stredísk vidí premiér priaznivejšie. Lyžiarska sezóna by sa mohla začať plánovať, dôležité však je, aby sa podarilo rozbehnúť testovanie v školách a mobilných odberných miestach. „Očakávam spoločnú európsku dohodu, najmä krajín, kde je veľa lyžiarskych stredísk,“ povedal premiér s tým, že bufety na svahoch by sa otvoriť nemali.

Prioritou je teraz dostať deti do škôl. „Za podmienky, že budú pravidelne testovaní, aby sme si nespôsobili ešte väčší problém,“ povedal premiér. Plánom je momentálne otvoriť základné a stredné školy 7. decembra.