Politika

Matovič prirovnal voličov ĽSNS k opiciam. Kotleba: „Ja o vašich voličoch nehovorím nič zlé.“

Igor Matovič sa v diskusii v O 5 minút 12 s Marianom Kotlebom dotkol aj úplného dna. Niektorých voličov Mariana Kotlebu prirovnal k opiciam.

„Áno, väčšina ľudí, čo vám chodí na mítingy, ja si myslím, že sú normálni, obyčajní, poctiví, dobrí ľudia. Ale máte tam magorov, IQ 40, a keď takýchto ľudí potom provokujete z druhej strany, IQ 40, IQ šimpanza, zareaguje tým, že hodí kameň. Logická vec.“

Voči rečiam sa predseda ĽS Naše Slovensko ohradil: „Pán Matovič, ja vás chcem poprosiť, neurážajte aj tu v tejto diskusii našich voličov a ľudí, ktorí chodia na mítingy. Ani to od vás nečakajú, ani to nie je pekné, ani to nie je férové. Ja som o ľuďoch, ktorí vás volia, nikdy nič zlé nepovedal,“ začal predseda ĽS Naše Slovensko. „Nemôžete akýchkoľvek ľudí porovnávať s opicami. To si vyprosím,“ doplnil.

10 Replies to “Matovič prirovnal voličov ĽSNS k opiciam. Kotleba: „Ja o vašich voličoch nehovorím nič zlé.“

 1. V prvom rade ten „šulín z Trnavy, nech sa naporiadok naučí slovenskú abecedu,lebo písmeno H nie je ôsme v poradí,ale až 15-sté a, á, ä, b, c, č, d, ď, dz, dž, e, é, f, g,H, ch, i, í, j, k, l, ĺ, ľ, m, n, ň, o, ó, ô, p, q, r, ŕ, s, š, t, ť, u, ú, v, w, x, y, ý, z, ž,….

  1. Tá veta má 14 slov v angličtine!!! V Slovenskom preklade má daná veta 9 alebo 11 slov, záleží na tom ako si ju preložíš. Inak na Slovensku po Slovensky!!! Máme tu na to aj jazykový zákon!!! To bvinenie je účelové!!! Inak už raz o tom bolo rozhodnuté a NS SR rozhodol!!! Nezrušil ĽSNS!!! A v práve platí : Ne bis in idem – nemožno trestať dvakrát za ten istý prečin. Žaloba v odôvodnení píše treba si to pozrieť priamo v nej bod č.23 GP Čiznár!!! V odôvodnení bod č.54 žalovaná strana Kotleba_ĽSNS vyvracia všetky vykonštruované obvinenia!!! Ani jeden bod z obžaloby súd nezobral v úvahu!!! Rozsudok znel: zamieta!!! Týmto je povedané všetko!!! Tak, že neviem z čoho asi tak chcú Kot_lebu obviniť? Možno z toho, že sa narodil?

 2. 2014: Matovič inštruuje Procházku ako prebrať voliča Kotlebovi
  Procházka: Dneska som videl prieskum nejakej tej onej NOVA-áckej agentúry Abakis, Kotleba má 16%.
  Matovič: Ty vole. To sa mi nejak nezdá.
  Procházka: Ani mne, ale vieš aké čísla oni produkujú. Ale to že bude v parlamente sa mi zdá čoraz pravdepodobnejšie. Jeho by museli na tej župe chytiť na nejakom ťažkom prúseri, a to on si dá pozor.
  Matovič: No ako ideál by bol, aby…ja si myslím že by sa dalo na neho vymyslieť, len teda vedome sa dohodnúť v tej opozícii, si rozdeliž úlohy, povedať si, že áno, že chceme byť alterntívou, dokopy Ficovi – a teda vy ste dobrí na to, vy na to, vy ste na to.
  Procházka: To máš už dlhdobo túto myšlienku a zdá sa mi čoraz rozumnejšia a použiteľnejšia, že len jak sa tam s tými starými chlapcami dohodneš? Oni ťa podrazia pri prvej príležitosti.
  Matovič: …na Kotlebu by sa dalo ísť, len cielene sa dohodnúť, že týchto zoberieš a týchto chytíš trošku light, akože tú tému, ale rozumne. A budeš mať síce tvrdé, nožno tvrdšie vyjadrenia, riešenia zároveň tej problematiky, ale aby tí ľudia videli že dobre, že hentam máme istotu a v podstate hovorí to, čo Kotleba. Dobre, nehovorí to úplne tak, ale akože hovorí to. Síce tam niektorí hovoria že s takýmto niečím by sa ísť nemalo, akože demokratická strana by s tým nemala operovať, ale teraz si myslím, že tuto účel svätí prostriedky v tomto. Ako keď sa ho chceme zbaviť, ten vulgárny nacionalizmus dostať do parlamentu, tak my mu musíme zobrať tú rétoriku a jemne akože priblížiť sa tomu ich voličovi nejako na kobylku. Ale to by akože muselo byť o tom, že všeobecný rešpekt a dohodnúť sa akože OK, tak ty si choď po hentom — to je tvoja úloha — a my nebudeme do teba útočiť za to. Lebo keď to niekto spraví a začnú sa všetci opoziční doňho obúvať, že čo robí, tak je prúser. Tak to zabijú. Ale zas to nemôže robiť napr. SDKÚ, môže to robiž len také niečo obdobné nám, nejaký ten protest, čo má v sebe antisystémový prvok, ale nie SDKÚ, že doprdele, mestký intelektuál ktorý sa zrazu postaví niekde do osady a bude tam vyprávať o búraní chatrčí, šak to je strašné. Ináč to sa ešte čudujem že tá SDKÚ ešte žije, že akí voliči tam vlastne zostávajú.
  Procházka: Asi nostalgickí voliči.
  https://youtu.be/RJ3hv5gR2Ps

  1. Preco ten redaktor umyselne naharava LSNS…treba si to vipocut cele….ano nazval 2az3% volicov opicami..a ???? AJ Kotleba nadava volicom a tiez nehovori o vsetkych aspon to tvrdi…co urcite nie je Pravda..O Mazurekovy nehovoriac…..

 3. A ešte jedna vec!!! Ten hlupák Mat_ovič v diskusii v tejto relácii dokonca debatuje o koncentračnom tábore a pritom útočí na červenú hviezdu, kosák a kladivo? Je snáď retardovaný? Kto oslobodil židov z koncentračného tábora? Nemali náhodou osloboditelia práve tento symbol na čiapkach? Nenosili snáď títo ľudia na hrudi vyznamenania za boj s fašistami s týmito symbolmi?

 4. Takého zaujatého redaktora museli asi vyberať vo výberovom konaní. Keď sa dávajú peniaze na záterasy a bezpečnosť počas tzv. dúhových pochodov „hrdosti“ [asi hrdosti na porušovanie Božích prikázaní], vtedy ho náklady nezaujímajú, ale tuto od Kotlebu chce aby zrušil svoje predvolebné mítingy kvôli tomu, že sexuálni extrémisti a ich kumpáni ich napádajú a Polícia má s tým výdavky. Poštípte ma a povedzte mi že sa mi to len sníva že takto hlúpo dokáže niekto rozmýšľať.
  Ďalej, redaktor (12:50): „násilníci podľa P. Sibylu boli údajne sympatizanti ĽSNS“
  Podľa Völkischer Beobachter boli v Bratislave v r. 1938 násilníci čecho-boľševici, ale potom neskôr vyšla pravda najavo, keď v povojnovom exile vodca Deutche Partei na SK písal pamäti: „Z pohľadu ríše bolo potrebné, aby sa slovenská revolúcia trochu rozdúchala a viac sa zdôraznila vôľa slovenského národa po slobode. … Aj náš Glaser vtedy niečo zinkasoval  a neskôr sa to pozmenilo na titulok: riaditeľ nakladateľstva brutálne zbitý. Všetko čo sa vtedy stalo,  vyšlo na druhý deň s podo bnými titulkami vo Völkischer Beobachter ako antentáty čechoboľševikov… Na zhromaždení boli redaktori, aj Američania tam boli, Angličania, napr. Isak z Daily Mail, a ako sa náhlili k svojim telefónom, došla československá polícia a rozháňala dav bombami so slzotvorným plynom.Všetci ľudia sa rozpŕchli, len jedna skupina tam zostala a vytrvala napriek slzám v očiach. Boli to Slováci, revoluční Slováci.  Vyskytla sa však chybička krásy. Pri odchode, ako potom zahli za roh, začali spievať nemecké pochodové piesne. To celý obraz akosi narušilo.  Nebolo to také ako v Prahe, kde sme priprvili doráňaných a ranených ľudí, ale robili sme hurhaj, ani dnes to nedokážem inak nazvať, aby sme novinárom umožnili písať správy … “ Je to obrovský paradox že dnes nacistické metódy používajú homo-fašisti.
  https://www.conservapedia.com/Homo-fascism

 5. …vedel by som si ich obidvoch predstaviť spolu vo vláde…Maťko by robil poriadky zo zlodejmi a Kotlík z neprispôsobivými,teda ak by to bolo tak ako hlásajú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *