Slovensko

Matovič pošle na pohreb generála Lučanského veniec, ale neodpustil si na jeho osobu tieto slová

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Médiami sa najprv šírila správa, že premiér Igor Matovič nepošle do Štrby na pohreb generála Milana Lučanského ani smútočný veniec. Tieto informácie však premiér poprel a veniec pošle. Zároveň aj ministerstvo vnútra vyvesí čiernu vlajku ako znak pietnej spomienky na bývalého policajného prezidenta.

Na pohreb Milana Lučanského sa chystajú viacerí opoziční poslanci. Predseda parlamentu pošle smútočný veniec. K celej veci sa vyjadril aj Igor Matovič, ktorý skritizoval vlastný odbor na Úrade vlády, ktorý najprv oznámil, že žiadny veniec premiér nepošle.

„Práve som sa dočítal, že “premiér Lučanskému veniec nepošle” … nuž, tak to dopadne, ak niekto z Úradu vlády dáva iniciatívne stanoviská, bez toho, aby sa ma aspoň opýtal.

Nie je to pravda. Veniec v mojom mene posielam, lebo to tak cítim a vôbec teraz neriešim pohnútky, prečo Milan Lučanský dospel k tomuto smutnému rozhodnutiu. Rovnako som rád, že sa aj minister vnútra Roman Mikulec rozhodol dnes vyvesiť čiernu zástavu ako znak pietnej spomienky na bývalého policajného prezidenta.

Môj veniec je vyjadrením uznania za odvahu čiastočne čistiť PZ od Bödörovej mafie, ktorej Fico aj s jeho pellerínou PZ do rúk absolútne vydali. Zároveň nie je ospravedlňovaním protizákonnej činnosti, z ktorej bol Milan Lučanský obvinený.“ napísal premiér Matovič.