Slovensko

Matovič otvoril dvere americkým vojskám, píše Blaha

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Opozičný poslanec Ľuboš Blaha si tvrdí, že Matovičova vláda pripravila novú bezpečnostnú stratégiu, ktorá ma dva piliere a to nenávisť voči Rusku a servílnosť voči Spojeným štátom americkým. „Čo iné sa dalo čakať od ministrov Korčoka a Naďa?“ pýta sa Blaha.

1. Slovensko sa týmto dokumentom oficiálne mení na nesvojprávnu kolóniu. Bezpečnostná stratégia otvára dvere príchodu amerických vojsk na naše územie a budovaniu základní. Pred týmto som varoval a už to prichádza.

2. V Korčokovej Bezpečnostnej stratégii sa píše, že Rusko je agresívne a konfrontačné a predstavuje „hlavnú výzvu pre bezpečnosť nášho euroatlantického priestoru“.

3. Prepáčte, ale toto je číre šialenstvo – náš bratský ruský národ, ktorý nás oslobodil v druhej svetovej vojne, je vyhlásený za hlavného nepriateľa pre Matovičovu vládu. Naši osloboditelia sa obracajú v hroboch.

4. V Bezpečnostnej stratégii sa dokonca píše aj o možnosti „ozbrojeného útoku“ z východu a zjavne sa nemá na mysli Turkmenistan ani Mongolsko. Oni tu šíria poplašnú správu, že Ruská federácia nás môže napadnúť – veď to je na kazajku!

5. Potrebujú šíriť nenávisť, aby mohli zbrojiť a pozývať „internacionálnu pomoc z USA na večné časy“ – o nič iné nejde! Toto musíme tvrdo odmietnuť!

6. V Bezpečnostnej stratégii sa otvorene píše, že „naším bezpečnostným záujmom je udržanie vojenskej prítomnosti USA v Európe“. Aby sme si to preložili: chceme tu mať amerických vojakov a budeme si ich sem pozývať. Slovensko sa mení na detašované pracovisko Pentagonu, perfektné.

7. Korčok ako poslušný žiačik strýčka Sama volá v Bezpečnostnej stratégii aj po zvýšení „globálnej angažovanosti USA“. Tlieska novým americkým vojnám, novým americkým embargám, ďalšiemu zbrojeniu.

8. Akoby nevidel, k čomu viedla „americká angažovanosť“ v Iraku, Líbyi, Afganistane či Juhoslávii. Smrť miliónov, migrácia, terorizmus a utrpenie celých generácií. A toto chceme ďalej podporovať? My v Smere sme mali odvahu odmietnuť vojnu v Iraku – no Korčok chce viac amerických „humanitárnych bômb“ vo svete!

9. Nechýbajú ani zväzácke pokriky o tom, že Slovensko chce „vojensky silné NATO“ s poriadnym „jadrovým potenciálom“. Toto je na úrovni propagandistov z čias studenej vojny, kedy hrozila jadrová vojna a vykynoženie ľudstva.

10. Toto je mentálna výbava ministra Korčoka – on sa zabudol v niekde roku 1955 a v hlave mu brní studená vojna, atómovky, strach a násilie.

11. To, že Slovensko stráca suverenitu, je v bezpečnostnej stratégii spomenuté naozaj kvetnato – že treba posilniť „politické konzultácie s NATO“. V preklade – treba skákať, ako NATO píska. A premeniť Slovensko na kolóniu. Gratulujeme.

12. Desivé je aj to, ako bezpečnostná stratégia predraďuje USA pred Európu, resp. NATO pred EÚ. Už akoby sme ani neboli súčasťou Európy, už sme Orwellova euroatlantická Oceánia z románu 1984, ktorú ovládajú pokyny spoza mláky. Celé zle.

13. Vyšehrádska štvorka akoby ani neexistovala, spomína sa len jedenkrát, aj to okrajovo. Pri susedskej spolupráci sa vyzdvihuje Ukrajina a nie V4. O spolupráci s Českom, Poľskom a Maďarskom ani zmienky. Toto je nôž do chrbta našich najbližších partnerov.

14. Bezpečnostná stratégia samozrejme útočí aj na iné ako liberálne a proamerické názory – vraj sú to bezpečnostné hrozby, sú hybridnou vojnou, sú to všetko konšpirácie, treba ich vykoreniť. No chápete – nech žije demokracia!

15. A vraj demokratické spoločnosti s vysokou mierou otvorenosti“ sú „osobitne ohrozené“ – čiže idú logicky okliešťovať demokraciu, slobodu slova a budovať uzavretú spoločnosť. No nech sa páči – toto je vstupenka do totality!

16. Ak máte iný názor, ste bezpečnostné riziko pre štát a môžete ohrozovať ľudské zdravie a súdržnosť spoločnosti. Rozumej – ohrozujete totalitnú disciplínu a štátny teror. Bezpečnostná stratégia naznačuje, že po vás pôjdu – lebo už je povolený iba jediný názor. Ten, čo nakáže Matovič a vláda.

17. Ak by ste túto Bezpečnostnú stratégiu napísali v roku 1955 a vymenili USA za ZSSR a NATO za Varšavskú zmluvu, tak by vás súdruhovia v ústrednom výbore KSSZ vytlieskali.

18. Ale ako je možné, že takýto ideologický propagandistický nenávistný pamflet obhajujú Matovičovi ministri, ktorí sa oháňajú slobodou, demokraciou a ľudskými právami? Veď oni sem vracajú mentalitu studenej vojny – nenávisť, strach a paranoja!

19. Toto je ohňostroj militarizmu, koniec národnej suverenity a úplne zbytočný a nehanebný kopanec do Ruskej federácie. Toto si od nás ruský národ nezaslúži.

20. Matovič ťahá Slovensko do eskalácie smerom na východ a Boris Kollár, ktorý sa tváril ako priateľ Ruska, mu v tom poslušne prikyvuje. Že im nie je hanby.

Slovensko potrebuje mier a nie takýto medzinárodnopolitický primitivizmus.