Matovič ohlásil nové opatrenia: Rúška zase aj vonku, zvažuje sa núdzový stav a zakazuje sa toto

Igor Matovič na tlačovej konferencii ohlasuje nové informácie k opatreniam proti pandémii koronavírusu.

Rúška budú od 1.októbra povinne nosiť už opäť aj vonku, ak sú ľudia, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti, vzdialení na menej ako dva metre. Vláda rozhodne v stredu o vyhlásení núdzového stavu, povedal premiér Igor Matovič.

Reštaurácie a iné prevádzky verejného stravovania budú otvorené len do 22. hodiny. Môžu byť otvorené len prevádzky, kde budú ľudia sedieť. Tam, kde stoja, musia byť zatvorené.

Ústredný krízový štáb zakázal hromadné podujatia. Výnimku majú sobáše, pohreby, krsty a zasadnutia orgánov verejnej moci, ako aj podujatia, kde budú mať všetci negatívny test. Zakázali tak športové, kultúrne, cirkevné, spoločenské aj rodinné podujatia.„Rodinné oslavy nevieme zakázať, ale keďže je situácia naozaj vážna, odporúčame, aby sa neorganizovali,“ povedal hlavný hygienik.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353