Slovensko

Matovič odkazuje, že sme si to pokazili. Máme rekord pozitívnych. Prídeme o slobodu?!

Máme rekordné číslo pozitívnych testov na Covid 19 a premiér Igor Matovič už varuje na svojom profile, že sme si to pokazili. Slováci sú nerozvážni a nezodpovední, tvrdí premiér.

Slovensko hlási rekord 419 nových prípadov nakazených na koronavírus. K tomuto číslu sa na sociálnej sieti vyjadril aj predseda vlády Matovič.

„Máme nový rekord. Nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili. Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti Covidu, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú … priniesli svoje výsledky. Výsledky “boja za slobodu”, ktorý teraz slobodu zoberie všetkým.

V čase, keď som bojoval za jemnejšie pravidlá pre svadby, šport a kultúru, boli polovičné počty nových prípadov … veril som, že ľudia si budú väčšiu slobodu vážiť a budú sa správať rozumne. Bohužiaľ, sklamal som sa a evidentne sme zodpovednosť vo vlastných rukách neuniesli.

Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii … a dnes sa sme na je počiatku. Počet pozitívnych prípadov raketovo rastie a keď si niekto myslí, že dovolím, aby nezodpovední ignoranti ohrozovali naďalej nevinných ľudí, tak nehrozí.“ vyhlásil premiér.