Slovensko

Matovič odkazuje negatívne testovaným, aby sa správali ako pozitívne testovaní

Premiér Igor Matovič sa v mimoriadnom príhovore poďakoval ľuďom, ktorí sa zúčastnili na skríningovom plošnom testovaní a vyzval tých, ktorí sú negatívne testovaní, aby sa správali, ako by dostali pozitívny výsledok. Zároveň dodal, že karanténa sa vydržať dá, keďže ju zvládol aj on, zavretý 10 dní v jednej izbe.

„Ďakujeme vám, že chránite svoje zdravie aj zdravie vášho okolia. V rámci akcie Zachráňme spolu životy, plošného skríningového testovania, ktorá prebieha až do utorka, identifikujeme desiatky tisíc ľudí s pozitívnym výsledkom testu, ktorí rovno môžu odísť do karantény a tým pádom neohrozia svoje okolie. Spoločne takto zásadným spôsobom pomôžeme odľahčiť preťaženým nemocniciam a zdravotníckemu personálu,“ uviedol v nedeľu Úrad vlády SR.

„Mňa moje baby zavreli v izbe na 10 dní a nemohol som odtiaľ ani vyliezť. Takže, ono sa to dá,“ hovorí Igor Matovič. „Vás, ktorí ste dostali rozhodnutie, že ste negatívni, poprosím, správajte sa, akoby ste pozitívni boli. Jednoducho, tá choroba je hnusoba, ozaj – potvora. Za pár hodín môžete byť pozitívny a nebolo by správne teraz dni a týždne žiť s tým, že vy ste zobliga a vám a vašim blízkym sa nič nemôže stať.“