Matovič nevedel poriadne odpovedať, prečo máme núdzový stav ale dodáva, že sme v totálnej kríze

Na tlačovej konferencii po rokovaní vlády sa postavil premiér Igor Matovič pred novinárov a odpovedal na otázky ohľadne pandémie Covid 19. Premiér hovoril aj o tom, že sme v totálnej kríze.

Od 1.októbra bude na Slovensku platiť aj núdzový stav. Novinár z Aktulity.sk sa opýtal premiéra, prečo je vyhlásený núdzový stav, keď v pandemickom pláne sa hovorí napríklad o tom, že má byť spustený len keď je napríklad na 75% naplnených infekčných oddelení.

Premiér nevedel na túto otázku najprv odpovedať a odkázal novinára na ministra zdravotníctva a neskôr dodal, že už sme v druhom stupni, ktorý umožňuje núdzový stav. Schváliť to mal ústredný krízový štáb.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353