Matovič má problém! Viac ako polovica národa chce referendum o predčasných voľbách

Podľa najnovšieho prieskumu agentúry FOCUS, ktorý zverejnila televízia Markíza v relácii Na Telo, chce väčšina Slovákov referendum o predčasných voľbách.

Na vzorke 1004 respondentov koncom novembra 2020 odpovedalo až 53,5% ľudí, že sú za referendum o predčasných voľbách. 39,9% bola proti a 6,6% nevedelo odpovedať.

„Spomedzi celej populácie by určite chcelo referendum 28,5 percenta opýtaných. Skôr za je presná štvrtina opýtaných, skôr proti je 17,5 percenta a určite proti je 22,4 percenta. Odpovedať nevedelo 6,6 percenta respondentov,“ špecifikuje výsledky prieskumu TV Markíza

Proti referendu sú skoro tri štvrtiny voličov OĽaNO. Zo Sme rodina by referendum určite podporilo 16,8 percenta a určite proti by bolo 38,9 percenta. Za referendum by hlasovalo aj približne 13 % voličov strany Sloboda a Solidarita. 

Najväčšia podpora referenda je v radoch voličov strany ĽSNS. Viac ako 65 % voličov tejto strany by podporilo referendum za predčasné voľby.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353