Matovič: "Keď tri deti má osamelá matka s tromi deťmi" už je z toho celý dopletený?! (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matovič: “Keď tri deti má osamelá matka s tromi deťmi” už je z toho celý dopletený?! (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister financií Igor Matovič dnes predstavil daňovú reformu a podporu pre rodiny s deťmi. Daňovo-odvodová reforma má mať tri piliere – príspevok 200 eur na dieťa až do jeho dospelosti, odpočítateľná jedna daň a jeden odvod z ceny práce a férové dane.

Podľa Matoviča je 25% daň výmysel a dokument, ktorý zverejnili niektoré médiá označil za dokument plný bludov. Príspevky pre rodiny by štát mali stáť viac ako 2, 5 milióna eur. Odkiaľ chce na to zobrať financie, minister nekonkretizoval. „Bude to viaczdrojové financovanie. Peniaze vyzbierame rôznym spôsobom,“ odpovedal. Celý koncept chce predstaviť do dvoch týždňov.

Na tlačovej konferencii sa Matovič aj niekoľkokrát pomýlil, napríklad keď hovoril o matke s deťmi, ktorá bude mať tri deti s tromi deťmi. Na konci tlačovej konferencie prišiel aj do konfliktu s novinármi, kedy neodpovedal jasne, odkiaľ chce vziať peniaze na takúto podporu rodín.