Slovensko

Matovič je podľa majetkového priznania bezdomovec, ktorému nič nepatrí. Ale je ministrom financií

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý premiér a dnes minister financií Igor Matovič je podľa majetkového priznania verejného funkcionára bezdomovec, ktorý nič nevlastní a dokonca ani neužíva nehnuteľnosť, ktorú vlastní niekto iný, napríklad jeho manželka Paulínka.

Na stránke Národnej rady Slovenskej republiky nájdeme majetkové priznanie Igora Matoviča, ktorý sa ide starať o naše financie, ale sám nedokáže mať na seba nič napísané. Zvládne to taký človek?

Podľa majetkového priznania mal Matovič za rok 2019 príjmy len z platu poslanca v celkovej výške 36 468 eur. Známy trnavský milionár uvádza, že okrem toho žiadne príjmy nemal. Z jeho majetkového priznania vyplýva aj to, že nevlastní žiaden hnuteľný a nehnuteľný majetok. A dokonca neužíva ani žiaden nehnuteľný majetok vo vlastníctve inej fyzickej alebo právnickej osoby.

Ak by to bola pravda, potom by nemohol bývať ani v luxusnom dome, ktorý vlastní jeho manželka Paulínka. V roku 2019 Matovičovci bývali ešte v byte. V takom prípade by platilo, že neužíval ani ten.