Matovič dúfa, že žiadny dôchodca neodolá peniazom za očkovanie - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matovič dúfa, že žiadny dôchodca neodolá peniazom za očkovanie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

500eurové poukážky pre ľudí nad 60 rokov sú minulosť. Zase je všetko inak. Vláda sa dohodla na inej odmene za očkovanie.

Ľudia nad 60 rokov nedostanú 500€ poukaz, ale najviac 300€ v hotovosti.

Ak už má človek tri dávky, dostane spomenutú sumu. To platí aj v prípade, ak má osoba dve dávky a čoskoro dostane tretiu.

Ak má dotyčný len jednu dávku a do Vianoc dostane druhú, dostane 200 eur. Ak sa niekto doteraz nezaočkoval a do Vianoc pôjde na prvú dávku, tiež dostane 200€.

Minister financií Igor Matovič priblížil, že úmysel ja zatiaľ taký, aby príspevok dostali ľudia poštovou poukážkou, ktorú si vyberú na pošte. Zároveň podotkol, že nebola “dobrá vôľa” v celej koalícii ani opozícii, aby pomohli dotknutým prevádzkam 500 miliónmi eur, s čím počítal pôvodný návrh.  “Pevne verím, že žiaden dôchodca, ktorý na dvoch dávkach už raz bol, neodolá tejto ponuke a prilepší si takto do rozpočtu,” vyhlásil Matovič. Poďakoval sa partnerom v koalícii, že boli ochotní na tento návrh pristúpiť. “Toto je posledný pokus primäť tých najviac ohrozených ľudí k očkovaniu pozitívnou motiváciou,” zdôraznil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *