Matovič chce dnes dokázať, že Sulík klamal o celoplošnom testovaní. Toto na neho dnes vytiahne!

Premiér Matovič aj minister obrany Naď dnes novinárom povedali, že Richard Sulík hovorí niečo iné na rokovaniach vlády a niečo iné novinárom.

Má ísť o celoplošné testovanie, ktoré mal najprv Sulík podporiť a súhlasiť s ním, a následne médiám povedať, že je to mrhanie zdrojmi a nevidí v tom žiadny zmysel.

Matovič chce dnes urobiť niečo, na čo nie sme na Slovensku zvyknutý a zverejní zvukovú nahrávku zo záveru rokovania vlády. Vraj sa už takto ďalej ísť nedá.

„Lož nemôže byť donekonečna pracovným nástrojom. Bohužiaľ, stalo sa pravidlom, že náš kolega na vláde hovorí niečo úplne iné, ako následne komunikuje v médiách. Naposledy o tom, ako je jeho strana veľmi veľmi proti celoplošnému testovaniu. Čo je ložPreto sme dnes na vláde hlasovaním rozhodli, že urobíme precedens a zverejníme zvukovú nahrávku zo záveru rokovania vlády z pondelka, z ktorého by to malo byť zrejmé. Sám som zvedavý na presný záznam“ napísal Matovič.

Richard Sulík dnes informoval, že ide o nedorozumenie a on súhlasil s testovaním v najviac infikovaných okresoch. „Ak bude celoplošné testovanie formou posilnenia MOM-iek, sme jednoznačne za,“