adplus-dvertising

Matovič bude vládnuť s odídencami ĽSNS? Naď v tomto momente nevylučuje nič

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) sa postavil pred novinárov a hovoril o koaličnej kríze. Vo svojom emotívnom vyjadrení hovoril aj o tom, či by bolo možné vládnuť s odídencami ĽSNS.

Naď emotívne odpovedal, že nevie čo bude „Ja to nechcem, ale ja čo ja viem čo bude.“ a dodal, že všetko môže skončiť tak, že OĽANO ani nebude vládnuť.

„…akonáhle budeme na niečom dohodnutí, tak to budeme komunikovať“ hovoril Naď novinárom s tým, že je nefér robiť články s ním a Mazurekom, dodal však aj to, že v tomto momente nevylučuje nič.

V závere však Naď povedal, že v tomto momente by „so žiadnymi mazurekovcami“ nevládol.

V neskoršom vyhlásení strany Republika, ktoré sa skladá z odídencov ĽSNS vyhlásil predseda hnutia Milan Uhrík, že v žiadnom prípade nepodporia menšinovú vládu Igora Matoviča.

Milan Mazurek v minulosti niekoľkokrát tvrdo kritizoval Jaroslava Naďa. V novembri minulého roka ho dokonca vyzval, aby sa prišiel postaviť na protesty pred ľudí.

„Tak Jaroslav Naď, ktorý sa na výcviku prežitia naučil zapáliť oheň kresadlom, čo ho kvalifikuje do pozície ministra obrany, nám oznámil, že je pripravený na 17. novembra poslať do ulíc vojenskú políciu. Taký nevydarený ŠTBák je to…Neverím, že ho nejaký vojak alebo policajt môže rešpektovať, veď to je to isté, ako keby ste do boja nasledovali generála Foresta Gumpa. Preto si ani nechcem predstaviť, že je nejaký vojenský policajt schopný sa takto dobrovoľne ponížiť a zasiahnuť proti národu, ktorý ho platí. Ja osobne odporúčam Naďovi prísť robiť „poriadky“ s nespokojnými obyvateľmi osobne. Veď taký veľký hrdina musí ukázať tomu „nevďačnému“ davu, ktorý nevie oceniť jedinečné kvality veľkovezíra dutohlava Igora, ako sa má poslúchať v správnom diktátorskom režime.“ napísal na sociálnej sieti.