Matka žiada pre syna s mozgovou obrnou invalidný dôchodok, zamietli ich lebo vraj nemá nič odpracované - MAGAZÍN 1
Slovensko

Matka žiada pre syna s mozgovou obrnou invalidný dôchodok, zamietli ich lebo vraj nemá nič odpracované

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku je to ťažké, keď sa vám štátny úradník skoro vysmeje do očí.

Na sociálnej sieti sa nešťastná matka posťažovala ako funguje sociálne zabezpečenie v tomto skvelom štáte, kde už niekoľko rokov vládne sociálna strana, ktorá sa bije za ľudí. Nuž posúďte sami:

„Dobré ránko prajem..
Musím to tu napísať..
Včera nám prišlo rozhodnutie zo sociálnej poisťovne z Bratislavy..po roku a 4 mesiacoch čakania nás zamietli s odôvodnením,že moj syn Janko/25 rokov/ ktorý má diagnózu Detská mozgová obrna nemá nič odpracované a že požadujú aby si do soc. poisťovne spätne zaplatil dávky za posledné 2 roky lebo mu nemajú z čoho vyplácať invalidný dôchodok..
Nech mi prosím niekto vysvetlí ako a hlavne kde sa mal zamestnať s jeho diagnózou..??????…lebo sme prešli hory doly a nikdy sa to nepodarilo..Po skončení špeciálnej školy sme prvýkrát požiadali o invalidný dôchodok. Posudková lekárka nás doslova vysmiala že čo tam chceme /ona mala úsmev na tvári – ja slzy v očiach/ ,doteraz som nepochopila čo na našej situácii bolo smiešne. A vypoklonkovala nás s tým aby sme sa ani neskúšali odvolať. Na dlho má to odradilo,potom sa mi narodil ťažko postihnutý vnúčik Markusik a všetko sa točilo okolo neho. Po čase som si povedala,že dosť a znova som podala žiadosť o invalidný dôchodok. Janík doteraz od tohto štátu nedostal ani cent.!!!Čakali sme rok a 2 mesiace kým nás ráčili predvolať na posudkovú komisiu.Trafili sme na lekárku ktorá má nepustila k slovu a bola doslova arogantná..
Môj Janík je nesamostatný,potrebuje dozor a musím ho viesť a usmerňovať.Neorientuje sa v časopriestore..žije si svoj život a je jedno šťastie,že má nás.Nedali by sme ho za nič na svete..lebo napriek jeho diagnóze je to naše všetko.
Kričí mi celé vnútro!!!!
Kde hľadať spravodlivosť!!!!!
Ktorá ,,múdra ” hlava postavila takto zákon!!!!
Veď to je choreeee!!!!!
A neprípustné!!!
Z čoho má môj syn žiť..
Odkiaľ má vziať peniaze na doplatenie..
Doteraz nás na to nikto nikde neupozornil..ani na úrade práce kde je dlhodobo zaevidovaný ani v soc. poisťovní kde sme tak dlho čakali na posudok.!!!!!!
Hanba…!!!!!!!
Prosím zdieľajte nás,nech ľudia vedia ako sa náš štát stará o ZDRAVOTNE ŤAŽKO POSTIHNUTÝCH ľudí!!!!!!
S úctou a bolesťou v srdci Marcela Gancarčíková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *