Slovensko

Matka žiada pre syna s mozgovou obrnou invalidný dôchodok, zamietli ich lebo vraj nemá nič odpracované

Na Slovensku je to ťažké, keď sa vám štátny úradník skoro vysmeje do očí.

Na sociálnej sieti sa nešťastná matka posťažovala ako funguje sociálne zabezpečenie v tomto skvelom štáte, kde už niekoľko rokov vládne sociálna strana, ktorá sa bije za ľudí. Nuž posúďte sami:

„Dobré ránko prajem..
Musím to tu napísať..
Včera nám prišlo rozhodnutie zo sociálnej poisťovne z Bratislavy..po roku a 4 mesiacoch čakania nás zamietli s odôvodnením,že moj syn Janko/25 rokov/ ktorý má diagnózu Detská mozgová obrna nemá nič odpracované a že požadujú aby si do soc. poisťovne spätne zaplatil dávky za posledné 2 roky lebo mu nemajú z čoho vyplácať invalidný dôchodok..
Nech mi prosím niekto vysvetlí ako a hlavne kde sa mal zamestnať s jeho diagnózou..??????…lebo sme prešli hory doly a nikdy sa to nepodarilo..Po skončení špeciálnej školy sme prvýkrát požiadali o invalidný dôchodok. Posudková lekárka nás doslova vysmiala že čo tam chceme /ona mala úsmev na tvári – ja slzy v očiach/ ,doteraz som nepochopila čo na našej situácii bolo smiešne. A vypoklonkovala nás s tým aby sme sa ani neskúšali odvolať. Na dlho má to odradilo,potom sa mi narodil ťažko postihnutý vnúčik Markusik a všetko sa točilo okolo neho. Po čase som si povedala,že dosť a znova som podala žiadosť o invalidný dôchodok. Janík doteraz od tohto štátu nedostal ani cent.!!!Čakali sme rok a 2 mesiace kým nás ráčili predvolať na posudkovú komisiu.Trafili sme na lekárku ktorá má nepustila k slovu a bola doslova arogantná..
Môj Janík je nesamostatný,potrebuje dozor a musím ho viesť a usmerňovať.Neorientuje sa v časopriestore..žije si svoj život a je jedno šťastie,že má nás.Nedali by sme ho za nič na svete..lebo napriek jeho diagnóze je to naše všetko.
Kričí mi celé vnútro!!!!
Kde hľadať spravodlivosť!!!!!
Ktorá ,,múdra “ hlava postavila takto zákon!!!!
Veď to je choreeee!!!!!
A neprípustné!!!
Z čoho má môj syn žiť..
Odkiaľ má vziať peniaze na doplatenie..
Doteraz nás na to nikto nikde neupozornil..ani na úrade práce kde je dlhodobo zaevidovaný ani v soc. poisťovní kde sme tak dlho čakali na posudok.!!!!!!
Hanba…!!!!!!!
Prosím zdieľajte nás,nech ľudia vedia ako sa náš štát stará o ZDRAVOTNE ŤAŽKO POSTIHNUTÝCH ľudí!!!!!!
S úctou a bolesťou v srdci Marcela Gancarčíková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *